W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Tapicerowane panele ścienne – HIT 2018

Panele na ścianach wracają do łask! Do wybory do koloru, znajdziecie panele MDF, PVC, gipsowe, betonowe i… mięciutkie tapicerowane. Jak je wykorzystać w aranżacji pomieszczeń, jak zamontować i jak o nie dbać? Przeczytajcie o plusach i minusach takiej dekoracji.

Moda na panele ścienne trwa już od lat. Jak to? Od dłuższego czasu przygotowujemy w naszym salonie panele ścienne jako oparcie do łóżka. Sypialnia jest miejscem, w którym panele montowane w całości sprawdzają się i już dołączyły do klasyki wystroju wnętrza.

Nowością są tapicerowane panele modułowe. Jakie są ich zalety i wady?

Zalety miękkich paneli ściennych:

– duży wybór kształtów: kwadrat, prostokąt, koło, trójkąt, romb i modny heksagon,

– panele można układać w dowolne mozaiki,

– są niezwykle lekkie i miękkie: wykonane z płyty MDF, 2 cm pianki i obite materiałem, zatem nie stanowią obciążenia dla ściany i są przyjemne w dotyku,

– materiały do wyboru to tkanina tapicerska, ekoskóra, bawełna lub minky dla dzieci posiadające certyfikat „Bezpieczne dla Dziecka” i Oeko-Tex Standard 1000,

– mają właściwości wygłuszające,

– są łatwe w montażu – wystarczy nakleić je na kleju montażowym.

Wady tapicerowanych paneli ściennych:

– niektórzy zarzucają im, że są zwykłymi kurzołapami! Odpowiadamy jednoznacznie: nie mniej niż kanapa lub łóżko tapicerowane. Są identyczne w utrzymaniu czystości, czyli czyści się je i impregnuje dokładnie tak samo jak meble tapicerowane. Jeśli masz w domu alergików, wystarczy wybrać panele z ekoskóry, aby móc regularnie przecierać je szmatką.

– wybrany wzór może się szybko znudzić… z pewnością podobnie jak kanapa lub łóżko 🙂 Panele ścienne są tak łatwe w montażu i demontażu, że nawet pani domu goniąca za trendami nadąży ze zmianą paneli. A ich właściwości w poszczególnych pomieszczeniach są nieprzecenione. Jakie? O tym poniżej.

Jak wykorzystać tapicerowane panele ścienne we wnętrzach?

Jadalnia           

Jeśli planujemy narożnik przy stole, wystarczy zaplanować ławki, a jako oparcie wykorzystać panele ścienne. Będą one oryginalną dekoracją, jak i miękkim oparciem. W przypadku stołu i krzeseł wolnostojących, panele mogą być głównie dekoracyjne. Ale jeśli stół w jadalni lub barek w kuchni opierają się o ścianę, lepiej zamieścić na niej panele – jeśli postawimy coś na blacie, ściana się nie zbrudzi i zamortyzuje uderzenia. To samo dotyczy spodu barku, gdzie panele będą stanowiły miękką amortyzację.

Salon

W miejscu, gdzie przyjmujecie gości, panele ścienne będą efektowną ozdobą. Mogą być umieszczone nad kanapą, na wolnej ścianie lub tam, gdzie planowany jest telewizor. Ponieważ moduły można dowolnie układać, łatwo wkomponować w nie gniazdka, półki lub lampy. Nieocenione są ich właściwości wygłuszające wszędzie tam, gdzie nie chcemy, aby hałas przechodził poza ściany pokoju: w salonie, gdzie oglądamy głośno telewizję, słuchamy muzyki lub często imprezujemy albo… w sypialni 🙂 Hitem są te same tkaniny na zasłonach i na panelach ściennych! Poniżej prezentujemy panele z tkaniny zasłonowej z kolekcji Italissima Home Eva Minge.

Pokój dziecięcy

„Uważaj, bo się uderzysz!” – wyczyny naszych pociech to nie lada gratka. Odkąd postawią pierwszy krok, sprawdzają właściwości amortyzacyjne ścian i mebli. Wystarczy zamieścić panele ścienne na całej szerokości ściany, na wysokości ok 100-120 cm, aby nie martwić się o bezpieczeństwo dzieci. Panele na tak dużym obszarze wygłuszą również dźwięki dochodzące z zewnątrz pokoju i są ciekawą dekoracją, na której już niemowlę zawiesi oko. Tkaniny naciągnięte na panelach posiadają certyfikat „Bezpieczne dla Dziecka” i Oeko-Tex Standard 1000.

Tapicerowane panele ścienne do zakupienia są w naszym sklepie internetowym, w standardowych kolorach i w wybranych kształtach. Jednak możliwe jest przygotowanie całej kompozycji paneli na zamówienie – ważna informacja dla architektów wnętrz i kreatywnych dekoratorów.