W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Kolory Bożego Narodzenia – ZIELONY

Iglaki to jedne z niewielu drzew zimozielonych. Dlatego też co roku w centrum naszych świątecznych dekoracji stoi choinka. Aby poczuć się we własnym mieszkaniu, jak na łonie natury w zimowe popołudnie, jako temat przewodni dekoracji naszego domu wybrałam w tym roku zieleń na białym tle.

Śnieżne inspiracje

Przy okazji wpisu o czerwieni, jako kolorze gwiazdkowego świętowania, również tutaj proponuję zasadę: jeden nasycony kolor jako główna barwa całej dekoracji pomieszczenia, na stonowanym tle. Wybór bieli był w tym roku dla mnie bardzo naturalny – wszyscy tęsknimy za białą zimą, ja też. Jest to również podstawowy kolor monochromatycznych wnętrz, które uwielbiam. Panel Luna udaje śnieżne kule za oknem, białe i srebrne bombki choinkowe przypominają o jego srebrzystym połysku, a odpowiednie naświetlenie sprawia, że w pomieszczeniu jest jasno – nawet, kiedy szybko robi się ciemno.

Zielone dodatki

Bieżnik, podkładki na stół, poduszki, bombki i choina to moje dodatki. Jest ich wiele i o różnej wielkości, zatem w dużym pomieszczeniu uzupełniają zimowy krajobraz. Gdziekolwiek nie spojrzą nasi domownicy i goście, tam zobaczą trochę natury. Chcę jednak, aby to choinka była głównym zielonym elementem wystroju, więc połączyłam zielone dodatki z białymi, szarymi i srebrnymi.

Świąteczny stół

Mebel przy, którym się najwięcej dzieje w świąteczne dni, jest nasz stół w salonie. Na co dzień leży na nim zielony bieżnik z białą wstawką, urocza srebrna stajenka i świece adwentowe w wersji nowoczesnej. Podczas posiłków zmieniam proporcje kolorystyczne – jasny bieżnik, zielone podkładki. Biała zastawa jest tłem dla zielonych choinek na sztuce, laserowo wycinanych w naszym salonie. O bożonarodzeniowej dekoracji stołu możecie poczytać tutaj.

Dedykowane tkaniny

W opisany sposób wkomponuję typowo świąteczną dekoracje w tą, która może być wykorzystywana przez cały rok. Jednak znów powraca trend kupowania typowo bożonarodzeniowych tkanin, takich jak białe panele z choinkami na śnieżnych wydmach, czy po prostu biało-zielonych paneli. A jakie Wy firanki lubicie najbardziej?

Też uwielbiasz dekoracje w zieleni? Podziel się swoją aranżacją w komentarzu.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!