W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

MOTYW ZWIERZĄT W POKOJU DZIECKA

Zaaranżowanie wspólnego pokoju chłopca i dziewczynki to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Jak pogodzić ze sobą upodobania dwóch odmiennych płci i do tego w różnym wieku ? Z pomocą przychodzą ulubione domowe pupile: kotki i króliczki. Przygotowałyśmy kilka ciekawych aranżacji wspólnego pokoju dziecięcego.

Każde dziecko od najmłodszych lat z wielkim zainteresowaniem odkrywa zwierzęcy świat w książkach poświęconym tej tematyce. Wyprawa do pobliskiego gospodarstwa rolnego czy wycieczka do zoo to istotne wydarzenia w życiu każdego malucha.

Psychologowie podkreślają, że kontakt dzieci ze zwierzętami pomaga w rozwoju niemal każdej sfery osobowości. Sprzyja rozwojowi empatii, uczy tolerancji i odpowiedzialności. Posiadanie zwierzątek domowych działa na dzieci antystresowo oraz uspokajająco .

Jak zatem wprowadzić spokój i harmonię w pokoju dziecka ?  Pomalować ściany na jasny kolor i wprowadzić tkaniny w pastelowych odcieniach z motywem zwierząt !

Jeśli obserwujecie nasz profil na instagramie (firany_adamski) , to wiecie już, że niedawno dotarły do nas dwie nowe tkaniny. Pierwsza w kotki, druga w króliki. Dzisiaj przedstawiam  nowe dekoracje okienne uszyte z tych właśnie tkanin.

Lambrekin+ zasłony

Jak ważne jest światło w pokoju dziecka, pisaliśmy w pierwszym wpisie dotyczącym kolekcji Adamski for Kids. Lambrekin z zasłonami sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy mamy piękny widok za oknem lub lubimy dużo światła w pomieszczeniu. Dla dziecka ma to również znaczenie:

– rozświetla pomieszczenie, kiedy za oknem szaroburo,

– wprowadza naturalne światło, które jest zdrowsze od sztucznego.

Dodatkowo pozostawiamy miejsce na parapecie, które można kreatywnie wykorzystać: dzieci mogą zrobić galerię swoich prac plastycznych lub też budowli z klocków.

W towarzystwie lambrekinu polecamy zawiesić dekoracyjne zasłony – w ten sposób okno będzie perfekcyjnie zaakcentowane.

Charakterystyczne zasłony w pastelowych kolorach na białym tle, wykonane są naprawdę z wysokojakościowej tkaniny. One same tworzą już elegancką dekorację.

Roleta rzymska + zasłony

Roleta to najbardziej pożądana firana każdego projektanta wnętrz. Dzięki rolecie można regulować wysokość, w zależności od tego, ile chcemy, aby w danym momencie wpadło światła do pomieszczenia. W jednolitym kolorze stanowi idealną przeciwwagę do wzorzystych zasłon. Zawsze można taką roletę przewiesić do innego okna- np. w kuchni czy łazience (jeśli tylko wymiar okna na to pozwala). Więcej na temat doboru tkanin na rolety możecie przeczytać w osobnym wpisie.

Panele  i zasłony

Kojarzycie nasze świąteczne panele z wypinanym motywem ażurowym ? Teraz możecie je mieć w pokoju dziecięcym! Wystarczy wypiąć ażur w śnieżynki czy zajączki i przykleić do listwy ażur w  wesołe zwierzaki. Czyż te kotki i króliki nie prezentują się słodko w świetle okna ? To dzięki naszemu lasermistrzowi Andrzejowi możecie podziwiać to „okienne dzieło sztuki”?. Pamiętajcie, że przy wyborze tej dekoracji okiennej, konieczne zawieście zasłony poza wnęką okienną. Wtedy cała aranżacja okienna  będzie spójna i kompletna.

Co zrobić w przypadku, gdy nie mamy wystarczającej ilości miejsca do zawieszenia zasłon ? Często się przecież zdarza, że okno jest w bliskim sąsiedztwie ściany lub karnisz jest za krótki.

Pomocne w takiej sytuacji stają się panele-krawaty. Są one zaprojektowane i wykonane przez nas metodą laserową. Krawaty można zawiesić na końcach karnisza. Mogą też oddzielać panele w oknie.

Wielość możliwości przedstawiają poniższe zdjęcia.

\ \

Firana v-ka + zasłony

Niezawodnych i tak lubianych przez Was firan v-ek nie mogło zabraknąć w tej dziecięcej kolekcji. Dopięte elementy z motywem zajączka lub króliczka czyni tę dekorację niezwykle urokliwą. ?

Do całej aranżacji przygotowałyśmy również poduszki do kompletu, których nie może zabraknąć na łóżku czy tapczaniku dziecięcym. Na poduszkach został przyhaftowany ten sam motyw kotków i króliczków, który znajduje się na firanach i zasłonach.   Elegancko, spójnie i przytulnie.

Pamiętajcie, że wszystkie zestawy firan szyjemy POD WYMIAR. Tzn. zdjęcia są tylko podglądowe, a każde zamówienie realizujemy indywidualnie: pod Twój wymiar, kolor, ulubiony motyw i zestaw. W ten sposób otrzymasz oryginalną firanę pod gust, zainteresowanie Twojego dziecka, jak i praktyczne użytkowanie.

Jeśli masz pytania, pisz do nas na info@firany-adamski.com

Całą kolekcję dziecięcą możesz  zobaczyć w sklepie online pod poniższym linkiem:

https://firany-adamski.com/31-adamski-for-kids