W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

4 filmowe propozycje na wolny wieczór

Obecna trudna sytuacja w kraju i na świecie zmusza nas wszystkich do pozostania w swoich domach. Oprócz wykonywania zadań domowych ze swoimi dziećmi, oprócz sprzątania, każda kobieta powinna znaleźć chwilę dla siebie i porządnie się zrelaksować podczas oglądania ciekawego filmu.

Kto śledzi nasz firmowy profil na Instagramie (#firany_adamski) dobrze wie, że relaksuje mnie wspólna zabawa z synem Karolem,  czytanie książek oraz gotowanie.  Ostatnio moim wolnym czasem zawładnął Netflix ! Oczywiście wszystko z umiarem.

Podzieliłam się z Wami już moimi książkowymi ,,bestsellerami ’’, więc teraz czas na moje  filmowe hity . Silna kobieca postać i akcja rozgrywająca się w minionych wiekach to dwa kryteria, którymi kieruję się wybierając wieczorny repertuar . Moje dzisiejsze filmowe propozycje to filmy o szyciu i krawcowych. Czy to już jest zboczenie zawodowe ?–Chyba tak !  Historie tych kobiet naprawdę warte są zobaczenia. Ich determinacja i walka o własne marzenia jest godna podziwu.

„VELVET”

Hiszpański serial, który znajdziecie na platformie Netflix. Mimo, że jest 4-sezonowy to postanowiłam go zobaczyć, ponieważ poleciła mi go moja znajoma . Zarwanych letnich nocy w mojej altanie…. nie żałuje, ale od tej pory unikam już wielosezonowych seriali.  A jak jest u Was ?

Madryt, lata 50. XX. Cała historia serialu krąży wokół Any i Alberta, którzy są w sobie zakochani po uszy. Niestety, Ana jest zwykłą krawcową, a Alberto synem właściciela sklepu Velvet, który produkuje ekskluzywną odzież.  To nie ułatwia im znajomości. Oprócz wątku miłosnego, najbardziej zainteresowały mnie perypetie zawodowe krawcowych oraz sprzedawców zatrudnionych w wspominanym sklepie Velvet. Miło były popatrzeć, jak wyglądała szwalnia i cały proces tworzenia odzieży  w gorącej Hiszpanii 70 lat temu.  Myślę, że niejedna kwestia organizacyjna pracy mogłaby być wprowadzona do przedsiębiorstw jeszcze dzisiaj.

firany-adamski po godzinach

,,Coco Chanel’’ w reżyserii Anne Fontaine

Fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej “diablicy o ludzkich pragnieniach”. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie – Chanel Nr 5. Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości.

firany-adamski po godzinach

 

,,Atelier Fontana’’

Biograficzny film o trzech siostrach Fontana – Micol, Zoe i Giovannie, które rozsławiły włoską modę w świecie, zanim pojawili się tacy projektanci jak Valentino, Armani i Versace. Film ogląda się niczym bajkę: trzem ubogim szwaczkom udaje się zrobić zawrotną karierę w świecie mody. Film bardzo mi bliski również z tego względu, że prawie cała akcja toczy się w moich ukochanych Włoszech … Wszystko zaczyna się na włoskiej prowincji Parma, a kończy się wielkim sukcesem w Rzymie. Film opowiada historię najstarszego domu mody w Rzymie i ilustruje trudną drogę, jaką przeszły siostry, zanim osiągnęły sukces. Siostry Fontana są obecnie uznawane za matki współczesnej mody włoskiej. Ich kreacje nosiła Jackie Kennedy i inne pierwsze damy USA, a także wielkie hollywoodzkie gwiazdy, takie jak: Ava Gardner, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman i Grace Kelly.

firany-adamski po godzinach

 

,,Projektantka’’

Australijska prowincja, rok 1926. W miasteczku Dungatar uczeń Stewart Pettyman umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego szkolna koleżanka Myrtle Dunnage, uznana przez ojca ofiary za winną śmierci syna, jest zmuszona do wyjazdu z rodzinnej miejscowości. Mija 25 lat. Myrtle jest wziętą projektantką, znaną pod pseudonimem Tilly. Kobieta wraca do Australii, by zaopiekować się chorą matką, Molly. Wkrótce wszystkie elegantki w Dungatar zamawiają u niej kreacje. Tymczasem Myrtle pragnie wyjaśnić okoliczności dramatycznych wydarzeń sprzed lat.

firany-adamski po godzinach

Macie jakieś ulubione filmy lub seriale ? Podzielcie się z nami w komentarzu !

 

Zdjęcia i opisy /źródło – https://www.filmweb.pl/