W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

Ahoj przygodo! Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu marynarskim?

Centrum dowodzenia małych łowców przygód jak w kadłubie u Jacka Sparrowa? Dlaczego nie! Wystarczy odpowiedni dobór kolorów, kilka morskich detali i pokój małego odkrywcy zamienia się w nadmorski sen.

Tematyczny pokój dla dziecka, a nawet dla niemowlaka, to trend cieszący się dużą popularnością. Dla dziecka pokój w stylu marynistycznym to same pozytywy:

  • wyrabiamy u dzieci wyczucie estetyki już od pierwszych dni życia,
  • przy odpowiednim doborze kolorów i detali, niemowlę ma na czym zawiesić oko, co pozytywnie wpływa na jego rozwój,
  • tematyczna dekoracja pobudza wyobraźnię starszaka,
  • dziecko chętnie wraca marzeniami do wakacji – beztroskiego czasu, w którym odkrywało świat a rodzice mieli czas tylko dla niego.

Oczywiście można zaszaleć i wyszukać łóżko w kształcie statku lub półkę w kształcie steru, lecz nie trzeba. Tak jak zwykle, proponuję kilka odpowiednich detali i kolorów, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Pokój marynarski dla chłopca

Stanąć za sterem i poczuć się jak prawdziwy marynarz? Nic tak nie pobudza dziecięcej wyobraźni jak odpowiednia kolorystyka. Granat, biel i czerwień to podstawowe barwy stylu marynistycznego. Jeśli decydujemy się na jednokolorowe ściany, tkaniny w oknach i na łóżku powinny być w nasyconych odcieniach, przypominających latarnię morską na tle nieba. Do tego kilka ozdób, które posłużą również podczas zabawy: figura kotwicy i latarni, obrazy na ścianę i uwielbiany przez dzieciaki namiot tipi. Do spokojnego snu przyczynią się tematyczne poduszki-maskotki i lampki cotton ball lights.

Nadmorska plaża dla dziewczynki

Mali odkrywcy to nie tylko chłopcy – Indiana Jones miał u swojego boku zawsze odważną kobietę 🙂 Marynistyczny klimat w pokoju dziewczynki można wprowadzić dzięki morskiemu turkusowi, błękicie nieba oraz piaskowych brązach i żółciach. Ciekawym zastosowaniem będzie również modna mięta. Wszystkie te kolory będą idealnie odbijały się na białym tle. Ściany od podłogi do mniej więcej połowy powierzchni można wyłożyć białymi lub brązowymi panelami w pionie (podobnie jak w stylu francuskim). Powieszone na ścianach lub luźno położone chwosty, sznury, figurki konika morskiego lub obrazy z nadmorskimi nadrukami uzupełnią wakacyjną atmosferę. Witaj przygodo!

Jak Ty urządziłaś pokój swojego dziecka? Podpowiedz nam w komentarzu.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!