W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

ARANŻACJA OKNA TARASOWEGO NA 15 SPOSOBÓW W NOWOCZESNYM WNĘTRZU

ARANŻACJA OKNA TARASOWEGO NA 15 SPOSOBÓW W NOWOCZESNYM WNĘTRZU.

Czy w Twoim domu/mieszkaniu dominują odcienie bieli , czerni szarości i beżu ?

Czy w Twoim domu/mieszkaniu występują elementy imitujące płyty betonowe  czy z nieotynkowanej cegły  ?

Czy salon i kuchnia to otwarta przestrzeń z przynajmniej jednym oknem tarasowym ?

Czy masz już dosyć ornamentów, misternych dekorów i ażurów ?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałaś/eś twierdząco to znaczy , że Twoje wnętrze urządzone jest w NOWOCZESNYM STYLU . Mam rację ?

Tematykę wnętrz w stylu nowoczesnym poruszałam na blogu już niejednokrotnie, przedstawiając Wam na przykład nowoczesną kolekcję paneli modern+. Starałam się pomóc w doborze firan w kuchniach otwartych na salon.

Tym razem chcę Wam pokazać różne możliwości aranżacji okien tarasowych, które preferują znani projektanci wnętrz, które są zarówno niebanalne, ale i praktyczne.

Mniej znaczy więcej”

Podstawowym założeniem stylu nowoczesnego jest zamiłowanie do prostoty. W wystroju dominują linie proste, a także mało skomplikowane figury geometryczne. Liczą się precyzyjnie dobrane wysokiej jakości materiały wykończeniowe, takie jak drewno, szkło, kamień i oczywiście TKANINY.  Te ostatnie przywiozłyśmy na próbnikach z ostatnich branżowych targów.

Czym się wyróżniają ?

– ich oryginalna struktura i splot wpisuje się w klimat minimalistycznych nowoczesnych wnętrz,

– świetnie układają się w fałdy na firanach /zasłonach marszczonych,

– występują w szerokiej palecie kolorystycznej,

– nie pochłaniają kurzu (idealne dla alergików),

– łatwe w utrzymaniu czystości (można je prać w zwykłej domowej pralce, nie wymagają czyszczenia chemicznego).

Firany marszczone

Wydaję nam się , że często kojarzycie nas tylko  z firanami typu v-ka i ażurami. Nasze krawcowe uwielbiają szyć również firany marszczone! Mają na nie sposób, aby fałdy na tkaninach układały się zawsze idealnie. Jednym z nich jest marszczenie na tzw. taśmie falowej.  To nowy, elegancki system marszczenia przystosowany do karniszy szynowych/apartamentowych. Jest  najbardziej odpowiedni do nowoczesnych wnętrz. Podczas przesuwania firan fałdy pozostają w niezmienionym kształcie. Zatem jest bardzo praktyczny podczas otwierania drzwi tarasowych.  Nadaje się zarówno do firan jak i do zasłon. Żabki są tutaj zbędne. Zamawiając u nas taką firanę/zasłonę otrzymujecie specjalne haczyki do szyn w komplecie !

Więcej o sposobach marszczenia tkanin przeczytacie tutaj.

Firany marszczone „na fali” pięknie się prezentują z zasłonami marszczonymi tą samą metodą.

Natomiast zasłony marszczone „na fali” można zestawiać z prostymi panelami lub roletami rzymskimi. Wybór należy do Was.

Czy zauważyliście, że dużą popularnością cieszą się w nowoczesnych wnętrzach niebieskie akcenty ?

Panele firanowe

O panelach firanowych, wyjątkowych panelach modern+ oraz panelach jako zasłonach, pisaliśmy osobne wpisy – są one dosyć obszerne i opisują zalety takiego rozwiązania, więc nie będę się o tym rozpisywać.  Są alternatywą do firan marszczonych w minimalistycznych wnętrzach.  Można je ze sobą dowolnie zestawiać. Osobom odważnym proponujemy te z wzorami geometrycznymi.  Wzory geometryczne na panelach świetnie się będą także prezentować w pokojach młodzieżowych.  Panele gładkie lub o delikatnej strukturze można za to zawiesić w sypialni lub w salonie.

Wszystkie tkaniny przedstawione na zdjęciach możecie „na żywo” zobaczyć i dotknąć w sklepie stacjonarnym w Dobrodzieniu. Możemy je również ze sobą przywieźć przyjeżdżając na pomiar do Twojego domu. Zostały ostatnie wolne terminy na umówienie się z Wami  w miesiącu październik. Następna możliwość umówienia się na pomiar nastąpi dopiero w lutym 2020 roku. Skontaktuj się z nami telefonicznie +4865315766 i umów się z nami na spotkanie.