W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Beton we wnętrzach – jakie tkaniny ocieplą surową dekorację?

Chłodny beton coraz częściej nadaje ton minimalistycznym wnętrzom. Jak sprawić, aby pomieszczenie było przytulne mimo wykorzystania surowego tworzywa? Za pomocą odpowiednich tkanin!

Beton w wnętrzach nowoczesnych wykorzystywany jest na kilka sposobów:

– szlifowany na gładko beton,

– nieobrobiona betonowa ściana,

– spiek kwarcowy – naturalny surowiec imitujący beton,

– farba, tynk lub tapeta imitująca beton,

– tkaniny przypominające beton.

Wykończenie ścian, podłóg lub sufitów z betonu nawiązuje do stylu industrialnego. Stosowany nie tylko w hotelach, lokalach gastronomicznych, czy biurowcach, ale również w nowoczesnych domach. Gdzie? Oto najczęstsze zastosowania:

– w korytarzu lub przedsionku,

– na reprezentacyjnej ścianie w salonie (jako tło telewizora lub kominka),

– w jadalni (jako tło komody, lustra lub obrazów),

– w kuchni (przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami).

Jakie materiały ocieplą wnętrze, w którym zastosowano beton?

Ponieważ tkaniny mają z zasady inna fakturę niż surowy beton, praktycznie każda firana i zasłona ociepli takie wnętrze. Jednak aby uzyskać harmonijny wygląd pomieszczenia, należy wybrać odpowiednie kroje i kolory.

Kolekcja modern+

Ta bardzo lubiana przez Was kolekcja, ze względu na wysoką jakość i oryginalne tkaniny, będzie odpowiednia, jeśli nie chcemy wprowadzać dodatkowej kolorystyki. Tkaniny o ciekawych fakturach i geometrycznych wzorach są idealnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza.

Drewno/ tkaniny w brązie

Obojętnie czy wybierzesz prawdziwe drewno, materiały imitujące naturalne tworzywo, czy po prostu tkaniny w różnych odcieniach brązu – będzie to odpowiednia przeciwwaga do surowych szarości. Dzięki ciepłym materiałom i kolorom łatwo uzyskamy pożądany efekt.

Pastele

Jest to nowatorskie podejście do kontrastów. Odcienie szarości uzupełnione o pastelowe kolory: róż, miętę, turkus lub zieleń, dodają lekkości każdej aranżacji. Zarówno tkaniny, jak i dekoracje w tych kolorach zrobią dobrą robotę.

Nasycone kolory

Na zdjęciu proponujemy żółty lub brodowy kolor. Do tych dekoracji możemy podejść sezonowo – żółcie wykorzystujemy wiosną i latem, a bordo i czerwienie jesienią oraz zimą.

Jakie tkaniny zastąpią beton, jeśli boimy się go zastosować jako tworzywo w wnętrzu?

Zawsze powtarzamy, że za pomocą odpowiednio dobranych tkanin, zarówno w dekoracji okiennej, jak i mebli, można efektownie zmienić klimat pomieszczenia. Jeśli mamy do dyspozycji wnętrze nowoczesne w odcieniach monochromatycznych, a nie chcemy na stałe wykorzystać betonu na ścianach, możemy zmienić dekorację wykorzystując tkaniny.

Zasłony imitujące beton

Tkanina zasłonowa imitująca beton w kolorze grafitowym. Aby dodać jej lekkości, wycięłyśmy laserem kółka – zabieg, który znacie z innych dekoracji okiennych. Będą idealnie współgrać z v-kami z ażurem lub prostymi panelami.

Panele ścienne

Panele mocowane za pomocą kleju tapicerskiego na ścianę mają kilka funkcji, które opisywałyśmy w osobnym wpisie. Ponadto są łatwe w montażu i demontażu. Jeśli mamy ograniczony budżet remontowy lub boimy się, że prawdziwy beton będzie zbyt surowy w naszym pomieszczeniu, tapicerowane panele z tkaniną zasłonową okażą się świetną alternatywą.