W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Białe firany – czy są nadal modne ?

Tej zimy śniegu w naszych okolicach nie znajdziecie, ale śnieżnej bieli w oknach domów na śląsku opolskim nie brakuje. Mam na myśli białe firany, które pod różnymi postaciami ozdabiają zarówno wnętrza domów nowoczesnych, jak i stylizowanych.
W poniższym wpisie przedstawimy nasze najnowsze propozycje dekoracji okiennych wykonane w bieli i dostosowane do różnych typów wnętrz i okien.
Białe firany są tradycyjnym, a przy tym najbardziej eleganckim kolorem pasującym do niemal każdego wnętrza. Rozświetlają i rozjaśniają każde pomieszczenie, niejednokrotnie optycznie je powiększając. Ma to szczególne znaczenie, jeśli okna znajdują się od północy. Wtedy dekoracja okienna musi przepuszczać jak najwięcej światła.


BIAŁE FIRANY WE WNĘTRZACH NOWOCZESNYCH
Na temat wnętrz nowoczesnych pisaliśmy już niejednokrotnie. Nasze propozycje aranżacji okiennych zawsze były wielokolorowe. Tym razem chcemy Wam zaproponować dekoracyjne rolety rzymskie w jednolitym białym kolorze.
Rolety rzymskie znaleźć możecie praktycznie na każdej wizualizacji wnętrza wykonanej przez architekta/dekoratora wnętrz. Całe kompendium wiedzy na temat zalet i wad tego systemu szycia znajdziecie tutaj.
Biała roleta idealnie dopasowuje się do nowoczesnej stylizacji domu czy mieszkania. Materiałowe dolne wykończenia potrafią w niebanalny sposób odświeżyć pokój dziecięcy, jadalnię, salon, sypialnie, a nawet kuchnię.
Zanim zaprosisz do minimalistycznego wnętrza kwiecistą ozdobę, zwróć uwagę na rolety w białej odsłonie!
Ze względów praktycznych należy pamiętać , aby w oknach powyżej 200 cm szerokości zawiesić minimum dwie rolety, a nie jedną.

białe firany
białe firany
białe firany
białe firany


BIAŁE FIRANY WE WNĘTRZACH TRADYCYJNYCH
Tak jak koronkowe suknie ślubne, tak firany z dodatkiem haftów i koronek nigdy „nie wyjdą z mody”. Elementy koronkowe na firanach dodają całej dekoracji okiennej powagi oraz dostojeństwa. Naszym zdaniem koronka najbardziej uwydatniona jest na prostych panelach oraz firanach v-kach. Powinna być bez wątpienia obciążona odpowiednimi obciążnikami bardziej lub mniej dekoracyjnymi. Wybór należy do Was!

białe firany
białe firany
białe firany
białe firany
białe firany
białe firany


Dla przeciwników „prostych form” we wnętrzach tradycyjnych proponujemy firany marszczone na tzw. kontrafałdzie. Idealnie układająca się firana w fałdy to z pewnością marzenie każdej perfekcyjnej Pani Domu. Firana marszczona nie musi być nudna ! Może być zcięta „po skosie” lub „po łuku”. Taka opcja daje nam możliwość ułożenia na parapecie ładnego wazonu lub kompozycji kwiatowej.


BIAŁE FIRANY WE WNĘTRZU GLAMOUR
W stylu glamour najbardziej kochamy kryształki, ażury i połysk. Te trzy elementy z pewnością znajdziecie w naszych dekoracjach okiennych. Połyskująca biała tkanina przeplatana kryształkami i ozdobiona na spodzie okazałym ażurem zawsze będzie się prezentować elegancko i kobieco. Spektakularny efekt w każdym salonie , kuchni czy sypialni gwarantowany !

białe firany
białe firany
białe firany
białe firany
białe firany
białe firany
białe firany
białe firany
białe firany