W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Czarno-białe wnętrza. Zobacz ponad 30 pomysłów.

Czarno-białe zestawienie kolorystyczne fascynuje projektantów wnętrz niemal od początku dziejów ludzkości. Ten ponadczasowy duet przywodzi na myśl głównie styl nowoczesny i minimalistyczny, chętnie wykorzystywany jest również w aranżacjach klasycznych oraz w stylu glamour. Pokażę Ci dzisiaj kilkanaście pomysłów na szalenie efektowne dekoracje okienne wykonane w biało-czarnej kolorystyce.

O czym warto pamiętać?

Urządzając czarno-białe pomieszczenie warto zachować biel jako kolor dominujący. Jasne ściany oraz podłoga staną się tłem dla pięknych czarnych mebli, lamp czy zasłon.  Dzięki takiemu zabiegowi całe wnętrze wydawać się będzie bardziej przestronne i jaśniejsze. Jest to ważne szczególnie w niedużych pomieszczeniach, gdzie nadmiar czerni mógłby przytłaczać.

czarno-białe dekoracje okienne
czarno-białe dekoracje okienne

Wyrafinowane wnętrze

Czarno-białe wnętrza niektórym mogą się wydawać zimne, innym niepraktycznie. Jednak ten ponadczasowy kontrast jest bardzo wyrafinowany zarówno we współczesnych willach, zabytkowych pałacach czy wnętrzach w stylu skandynawskim. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do bieli i czerni dodać nieco naturalnych odcieni drewna i kamienia. Drewno stanie się neutralnym tłem do mocnych biało-czarnych kontrastów, jednocześnie ocieplając klimat wnętrza.

czarno-białe dekoracje okienne
czarno-białe dekoracje okienne

Co mówiła o duecie czerni i bieli sama Coco Chanel? „Oba kolory są pięknem absolutnym. To perfekcyjne połączenie. Ubierzcie kobietę na bal na biało albo na czarno, nie będzie widać nikogo innego.” Ubierzesz okno na biało i czarno, goście zapamiętają mocny akcent – tak chciałoby się powiedzieć o dekoracjach okiennych.

Czarno-białe dekoracje okienne we wnętrzach nowoczesnych

Geometryczne wzory, dodatki oraz ażury przewijają się w proponowanych przez nas aranżacjach od lat, zaliczamy je zatem do nowoczesnej klasyki – obok czerni i bieli. W tym miejscu warto przypomnieć o naszych nowoczesnych panelach z kolekcji modern+. Ponadto idealne dla wszystkich zapracowanych osób!

czarno-białe dekoracje okienne

Masz nowoczesne wnętrze i szukasz firan „z pazurem”? Postaw na najbardziej rozsławiony wzór na świecie- PEPITKĘ ! Motyw ten we wnętrzach prezentuje się naprawdę spektakularnie. Ponadto wzór pepitki może poprawić proporcje pomieszczenia, ponieważ może optycznie powiększać lub pomniejszać wnętrze. Wszystko zależy na jakich obiektach będzie zastosowany.

czarno-białe dekoracje okienne
czarno-białe dekoracje okienne

Więcej o motywie pepitki przeczytasz w osobnym wpisie na naszym blogu.

Czarno-białe dekoracje okienne w klasycznych wnętrzach

Nasze firany v-ki w wersji koronkowej stały się hitem wiosny 2021. Przeczytacie o nich w odrębnym wpisie. Tym razem chcemy Wam zaproponować nową kolekcję składającą się z zasłon, poduszek, rolet, paneli i firan v-ek, która posiada jeden wspólny mianownik – CZARNĄ KORONKĘ! Szok? Niedowierzanie? A jednak!  Ten subtelny i elegancki element dodaje szyku i elegancji białym połyskującym tkaninom wykorzystanym w zasłonach czy firanach.

czarno-białe dekoracje okienne
czarno-białe dekoracje okienne
czarno-białe dekoracje okienne
czarno-białe dekoracje okienne

Czarno-białe dekoracje okienne we wnętrzach w stylu glamour

Ulubiony styl naszych Klientek może występować w wielu odsłonach. W wersji biało-czarnej wnętrze w stylu glamour nabiera wyrazistości. Jeśli dołożymy do tego połyskujące dodatki w formie kryształków czy cekinów efekt WOW gwarantowany!  Zobaczcie na poniższych zdjęciach nadesłanych przez naszych Klientów pomysły na dekoracje okienne i aranżacje ich wnętrz.

czarno-białe dekoracje okienne
czarno-białe dekoracje okienne

Na palecie barw nie znajdziemy większych kontrastów niż czerń i biel właśnie. A co do tego? Każdy inny kolor może być dopasowany i świetnie będzie współgrał z całą dekoracją. Dzięki temu mamy wiele możliwości aranżacji, jak i… możemy zmieniać dodatki co jakiś czas. One będą pełniły taką samą funkcję, jak biżuteria w towarzystwie MAŁEJ CZARNEJ. Wystarczy zmienić dodatki i fryzurę, a otrzymamy inny efekt (wy)stroju!