W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

DONICA – zimowe inspiracje

Prawie przez cały rok możemy sadzić do donic żywe rośliny. Wczesną wiosną jako pierwsze zazwyczaj są bratki, które nie boją się nagłych spadków temperatur. Po okresie zwanym „zimną Zośką” sadzimy pięknie kwitnące i pachnące wiosenne kwiaty, później rabaty, a jesienią margerytki i wrzosy. Jednak jak można wykorzystać donice zimą?

W tegoroczne Święta wybrałam zieleń jako kolor przewodni, o czym możecie przeczytać w wpisie Kolory Bożego Narodzenia – ZIELONY. Uzupełniałam ją o biel, szarość i srebro. Moje dwie pokaźne szare donice stojące w przedpokoju również chciałam przyozdobić tymi barwami. Do mniejszej włożyłam kwiat o zielonych listkach i duże srebrne kule, większą przeznaczyłam całkowicie na artykuły dekoracyjne.

Włożyłam do niej wypełnienie (można użyć papieru, kartonu lub folii), a następnie zasypałam je białymi kamyczkami. Na wierzch położyłam styropianowy wianek pokryty szarym dzierganym materiałem jak z babcinego sweterka. Do środka wstawiłam biało-srebrny ceramiczny konik i dwie mniejsze bombeczki – białą i zieloną. Dwie większe srebrne kule i zielone bombki umiejscowiłam wokół wianka. Całość podświetliłam dwoma świecącymi białymi kuleczkami.

Do wianka przywiązałam cieniutkie zielone wstążeczki, które podtrzymują swobodnie zwisające srebrne ozdoby – dużą gwiazdkę i dwa małe serduszka. Taką samą gwiazdkę na zielonej wstążce przywiązałam do rośliny w mniejszej doniczce. Nad całą kompozycją umieściłam dekorację ścienną – małe lusterka w kształcie sześciokątów. Mienią się, odbijają światło i jasne wnętrze, imitując śnieg. W ten sposób wykorzystałam donice w świątecznej dekoracji domu. Mnie się podoba, a Wam?

Masz pomysł na zimowe inspiracje? Podziel się swoją aranżacją w komentarzu.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!