W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Firany do kuchni – Boże Narodzenie 2017

Święta tuż, tuż! Zatem perfekcyjna Pani domu, przygotowuje się już teraz do dekoracji świątecznej. Ma być modnie i oryginalnie. A najlepiej, gdyby dekoracja mogła wisieć przez cały rok albo chociaż przez cały sezon zimowy. Mamy na to rozwiązanie!

W środę zapalamy znicze na grobach naszych bliskich zmarłych, a od czwartku zabieramy się za planowanie dekoracji zimowej, adwentowej i świątecznej! Zamówienia złożone do 6.11. będą na 100% zrealizowane do Świąt. Od czego zacząć? Od kuchni! Jest to miejsce, w którym spędzamy najwięcej przedświątecznego czasu: pieczemy pierniki, strucle, robimy zakwasy, peklujemy mięsa i organizujemy całą gastronomię na nadchodzące świąteczne dni. Aby wprowadzić świąteczny nastrój, warto już teraz zadbać o odpowiedni wystrój. Charakter całej dekoracji nadaje zazwyczaj okno. Jest w czym wybierać! Na jakie firany się zdecydować, aby było oryginalnie? Oto kilka propozycji:

Lambrekin + zazdrostki – duet idealny

Ulubione przez Was lambrekiny to idealna dekoracja do kuchni – i to całoroczna! Ale jak to? Jeśli dobierzemy lambrekin oraz zasłony lub boki z paneli w wersji całorocznej, możemy zmieniać zazdrostki zależnie od sezonu, świąt, pór roku czy nawet własnego humoru! Dekoracja w kolorach złota i srebra kojarzy nam się głównie z świętami Bożego Narodzenia, lecz jak wykorzystać je we wnętrzach w stylu glamour przez cały rok, pisaliśmy już na naszym blogu.

Ażury to hit całego minionego roku, powtarzacie to nam na każdym kroku 🙂 Znalazłyśmy sposób, aby wykorzystać je zależnie od okresu kalendarzowego. Dzięki ciekawym wzorom i niewielkiej cenie, możecie zmieniać ażurowe zazdrostki z każdym nowym sezonem!

Dla koneserów typowo świątecznych aranżacji przygotowałyśmy kilka nowoczesnych opcji – z płatkami śniegu, choinkami, reniferami i Mikołajami. Dla tradycjonalistów – także z czerwoną nitką.

 V-ki w wersji świątecznej

Drugą ulubioną firaną do kuchni jest ta w kształcie litery „V”. Szczególnie w tych domach, gdzie kuchnia otwarta jest na salon i mamy te same lub podobne aranżacje okna w obu pomieszczeniach. Tutaj mamy dwie opcje: wykorzystać całoroczne v-ki pasujące do stylu wnętrza, a zmieniać zasłony zależnie od sezonu. Lub odwrotnie – zasłony całoroczne, uzupełniać firanami z typowo świątecznymi wykończeniami.

Rolety i panele w nowoczesnej odsłonie

Co prawda rolety są częściej wybierane do kuchni niż panele, ale głównie, jeśli mamy w niej jedno okno. Jeśli jest więcej okien, do tego w wykuszu – panele są nieprzecenionym materiałem. O tym, na co zwracać uwagę przy wyborze firan do wykuszu, przeczytacie w osobnym artykule poświęconym tej trudniej do udekorowania, lecz jakże eleganckiej i praktycznej części domu. I tutaj pokusiłyśmy się o przyozdobienie firan ażurami, które same laserowo wycinamy w naszym salonie. Można do nich skompletować świąteczne poduszki i bieżniki. Jest to niebywałe szaleństwo, na które odważyła się już niejedna nasza klientka. I ja również! Zapraszam do mojej kuchni.

Podobają Ci się nasze bożonarodzeniowe inspiracje? Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy online od 2. do 6. listopada oraz na weekendowy kiermasz do salonu stacjonarnego w Dobrodzieniu, w dniach 24. – 26. listopada.