W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

Firany do łazienki – rolety rzymskie i panele firanowe

Domowe SPA, salon kąpielowy czy prywatny gabinet odnowy – to tendencje, które królują w nowych domach. W łazience mamy czuć się jak podczas relaksu w gabinecie odnowy lub we własnym salonie. Tkaniny w oknach nadadzą pomieszczeniu przytulnego charakteru. Jak dobrać firany do łazienki, aby było wyjątkowo, ale również higienicznie?

Dwie łazienki to już coraz częściej standard w domach jedno- oraz dwupokoleniowych. Dzięki temu zaoszczędzamy wiele czasu podczas porannej toalety, jak i przed pójściem spać wszystkich domowników. Jedna z łazienek zazwyczaj jest większa i obszerniejsza. W pomieszczeniu 12 m2 i większym możemy nie tylko zaszaleć z wyposażeniem sanitarnym, ale również urządzić łazienkę tak, aby stanowiła domową strefę relaksu.

Jakie funkcje mają tkaniny w salonie kąpielowym?

– dekoracyjną – podkreślają klimat wnętrza, styl w jakim został urządzony, często nawiązują do dekoracji okiennej w innych reprezentatywnych częściach domu, takich jak salon, jadalnia i kuchnia.

– funkcjonalną – do ekskluzywnej łazienki popularne rolety dzień-noc będą wyglądały nieelegancko, chociaż podobne funkcje powinna mieć dekoracja okna w domowym SPA. Firany powinny być tak dopasowane, aby w ciągu dnia wpuszczały światło dzienne (tak potrzebne przy układaniu fryzury, robieniu makijażu czy wykonywaniu upiększających zabiegów kosmetycznych), a wieczorem osłaniały przed spojrzeniami z zewnątrz (aby zachować należytą intymność i nie zakłócić wieczornego relaksu).

– praktyczna – w domowym SPA odpowiednia higiena stoi na pierwszym miejscu, dlatego firany powinny być łatwe w użytkowaniu oraz czyszczeniu. Powinny one być wykonane z tkanin odpornych na działania wilgoci, środki chemiczne oraz kurz.

Jakie firany wybrać do łazienki?

Zdecydowanie polecamy dwa typy dekoracji okiennej do każdej łazienki: rolety rzymskie oraz panele firanowe. Dlaczego?

– łatwiej dopasować tkaniny odporne na wilgoć, środki chemiczne,

– kurz nie osiada na nich tak szybko, jak na firanach marszczonych,

– nie pomniejszają optycznie pomieszczenia, zatem nie przytłaczają całej aranżacji,

– zarówno odpowiednio dobrane rolety, jak i panele są funkcjonalne – w dzień przepuszczają światło dzienne, wieczorem osłaniają pomieszczenie. Jeśli chcemy koniecznie, aby dekoracja imitowała standardowy zestaw firana + zasłony, łatwo taką aranżację stworzyć z paneli, gdzie jasne, przejrzyste panele będą pełniły funkcję firany, a jednokolorowe z grubszego materiału będą zasłoną. W przypadku rolety mamy możliwość jej regulacji, zatem przysłonimy okno, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Panele FIGARO – nowa kolekcja paneli, idealna do łazienki

Przed Wami nowe panele, które pięknie się prezentują, a przy tym są bardzo funkcjonalne! Mają wszystkie te cechy, które są potrzebne do przygotowania idealnej dekoracji okna łazienkowego. Przysłaniają okno, lecz jednocześnie wpuszczają dużo światła dziennego (oszczędność prądu, idealny makijaż) oraz są łatwe w czyszczeniu. Standardowo dostępne są w 4 wariantach kolorystycznych:

Biały + czarny

Grafitowy + czarny

Biały + brązowy

Biały + bordowy

Panele mają stałą szerokość 60 cm, a ich częścią składową jest czarna nitka, która w świetle dziennym jest niewidoczna. Jako wykończenie spodu można (lecz nie trzeba!) doszyć dekoracyjne ażury, tym samym nawiązując do dekoracji okiennej salonu, jadalni czy kuchni. Styl glamour zawita do łazienki 🙂

Elegancji stojak na biżuterię – sposób na porządek

Przy okazji wskazówek do dekoracji okiennej w łazience przypominamy o naszym porcelanowym stojaku DRZEWKO. Wygląda gustownie, a przy tym jest praktyczny – jak nasze firanki do łazienki 🙂 Można na nim zawiesić pierścionki, bransoletki, zegarki i łańcuszki. Moją biżuterię mam schowaną w szkatułkach, lecz są rzeczy, które noszę codziennie – obrączkę, pierścionek zaręczynowy i zegarek. Te mam zawsze pod ręką na stojaku, który pasuje zarówno do umywalki, toaletki jak i blatu kuchennego. Wędruje ze mną tam, gdzie akurat muszę zdjąć biżuterię 🙂