W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Firany do przedpokoju- jak dobrać ?

Wizytówką każdego domu czy mieszkania jest harmonijnie zaaranżowany  przedpokój. W przedpokoju witamy przybyłą osobę i niekoniecznie zapraszamy dalej.  To tutaj każda osoba nas odwiedzająca zbiera pierwsze wrażenia o mieszkańcach domu.  Jak ją zaskoczyć ? Oryginalną firanką do przedpokoju. Odpowiednio dobrana firana efektownie przyozdobi okno i podkreśli charakter całego wnętrza.

 

Firana w przedpokoju powinna spełniać zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Zwykle przedpokój jest ciemnym i zamkniętym pomieszczeniem, dlatego warto wybrać firankę, która doskonale będzie przepuszczała światło dzienne, a jednocześnie zapewniała pewną dozę prywatności. Przy aranżacji okna warto wziąć również pod uwagę takie elementy, jak panele podłogowe, kolor ścian czy design mebli.

Firany do przedpokoju w stylu nowoczesnym

W pomieszczeniu w stylu nowoczesnym najlepiej postawić na minimalizm- proste formy, mała ilość zdobień, lekkie tkaniny.  Osobiście jestem zwolenniczką paneli z kolekcji modern+, które idealnie wpasowują się we wnętrza nowoczesne.  Więcej o ich zaletach przeczytacie tutaj.  Jeden z modeli paneli z tej ekskluzywnej kolekcji – panel Saint Tropez możecie zobaczyć w moim wysokim oknie w przedsionku.  Skomponowałam go z lekkimi zasłonkami panelowymi, które tworzą nowoczesną aranżację okna.  Na panelowej zasłonie przywieszam sobie laserowo wycinane zawieszki, które zmieniam w zależności od pory roku.

firany do przedpokoju

firany do przedpokoju

firany do przedpokoju

firany do przedpokoju

firany do przedpokoju

 

Rolety do przedpokoju

W oknie w przedpokoju w stylu nowoczesnym pięknie się prezentują również rolety. Rolety dopasują się do każdego typu okna – małego, dużego, wysokiego czy z niesymetrycznie dzieloną szybą.  Roletę możecie zawiesić bezpośrednio na karnisz  (wersja dekoracyjna rolety). Możecie też zawiesić na oryginalnym mechanizmie do regulacji wysokości. Więcej o roletach przeczytacie w odrębnym wpisie.

Firany do przedpokoju w stylu glamour

Styl glamour opanował wnętrza wielu domów i mieszkań. Przedpokój również może być urządzony w takim stylu. Jeśli posiadacie efektowną lampę z kryształkami lub ciekawie zdobione uchwyty w meblach, to w firanie do przedpokoju w stylu glamour również powinien znaleźć się element z kryształkami.  Warto wybrać tkaninę na panel z błyszczącymi nitkami czy cekinami. Glamour lubi połysk !

Firany do przedpokoju w stylu klasycznym

W przedpokoju w stylu klasycznym świetnie prezentuje się firanka marszczona dekorowana haftami , ornamentami czy koronkami.  Istotny jest tutaj wybór sposobu umarszczenia tkaniny, aby firana układała się w równe fałdy i nie wymagała naszej pracy po upraniu. Więcej na temat sposobów marszczenia firan znajdziecie tutaj. Warto także zwrócić uwagę , aby tkanina na firance miała strukturę siateczki (np. typu markizeta). Wtedy nie będziecie jej musieli prasować.

 

Postaw na dodatki

Dopełnieniem każdej firany w oknie jest odpowiednia dekoracja parapetu. Tutaj mogą nam posłużyć ceramiczne dekoracje w formie ciekawych wazonów, świeczników czy doniczek.  Możesz również w oknie w przedpokoju zawiesić same dekoracyjne zasłonki, które będą się niepowtarzalnie prezentować w towarzystwie metalowych srebrnych zawieszek.

Mnóstwo ciekawych dekoracji znajdziesz również w naszym sklepie online pod poniższym linkiem https://firany-adamski.com/97-dekoracje

Przedpokój to wizytówka domu – zadbajmy zatem, by w pełni zasługiwał na to miano.