W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

FIRANY Z HAFTEM DO NOWOCZESNEGO SALONU

Nowoczesny salon dla każdego miłośnika aranżacji wnętrz oznacza coś innego. Część z Was kojarzy nowoczesność ze stylem glamour. Część preferuje minimalizm lub styl skandynawski. Z pewnością w salonie w stylu nowoczesnym dominuje otwarta przestrzeń, gdzie na jednej przestrzeni znajduje się wiele okien w różnych konfiguracjach i rozmiarach. Jak dobrać idealnie firany do takiego wnętrza. O tym przeczytacie w poniższym wpisie.

Temat doboru firan w otwartej przestrzeni poruszałam na blogu już niejednokrotnie. Jak udekorować okno prostymi panelami zobaczycie tutaj. Jak udekorować okno firanami w kształcie litery V, dowiecie się klikając tutaj.Tym razem chcę Wam pokazać, że firany z haftem warto zarezerwować do pomieszczeń najbardziej reprezentacyjnych. Będą one doskonałym wykończeniem wnętrza, w którym najczęściej przyjmuje się gości.

firany z haftem

Firany haftowane- tradycja w nowoczesnym wydaniu

Wbrew pozorom firanki haftowane nie są już dedykowane jedynie wnętrzom urządzonym w stylu rustykalnym czy klasycznym. Bogactwo wzorów sprawia, że doskonale zaprezentują się nawet w najnowocześniejszym salonie. Wystarczy jedynie właściwie je dobrać. Firanki z haftem we wnętrzach nowoczesnych posiadają hafty na całej swojej powierzchni lub jedynie na jej części, gdzie przyjmują formę gustownej aplikacji. Design firan z haftem zależy głównie w dużej mierze od ilości zdobnych elementów oraz ich rozmieszczenia.

firany z haftem


Firany z haftem- wyjątkowa dekoracja okienna

Firany haftowane tak jak suknie ślubne od zawsze były traktowane przez krawcowe z najwyższym uznaniem. Mogą być jednocześnie skromne i subtelne, wyszukane i bogato zdobione. W zależności od formy uszycia przybiorą bardziej nowoczesny lub tradycyjny wygląd. Duży wpływ na ostateczny efekt aranżacyjny ma sposób doboru odpowiednich zasłon do firan haftowanych czy elementów dekoracyjnych (cekiny, kryształki).

Haftowane firany v-ki

Koronkowe firany v-ki stworzyłyśmy dla osób, które szukały alternatywy dla naszego pierwszego modelu – klasycznych v-ek. Nie mają one już równo ułożonych fałd w kształcie litery „V”, lecz skrzyżowane pasy wykonane z specjalnie dobranych tkanin z delikatnymi haftami. Spód jest najczęściej wykończony ażurem lub ozdobną kokardą ze zwisającymi kryształkami.

Panele w kształcie litery „V” ładnie prezentują się we wszystkich typach okien. W wykuszu pojawiają się w towarzystwie krótkich zasłonek. W oknie tarasowym oraz balkonowym mają odpowiednie przedłużenie. Zatem haftowane firany vki będą idealnym rozwiązaniem we wnętrzach z kuchnią otwartą na salon.

firany z haftem

firany z haftem

firany z haftem

firany z haftem

Haftowane panele firanowe

Alternatywą do koronkowych firan vek są proste panele, które składają się z elementu haftowanego i elementu z gładkiej tkaniny. Mogą być uzupełnieniem firan vek w oknach z niesymetrycznie dzieloną szybą. Zachowają praktyczność również w kuchni, zwłaszcza tej łączonej z pokojem dziennym. W połączeniu ze zwiewnymi pastelowymi zasłonami mogą zdobić okno romantycznej sypialni.

Zasłony a firany haftowane

Firany z haftami w połączeniu z odpowiednio dobranymi zasłonami mogą dodać wnętrzu luksusu lub podkreślić jego swojski, tradycyjny charakter. We wnętrzach minimalistycznych będą się idealnie komponowały z jednolitymi kolorami w odcieniach szarości i czerni.  We wnętrzach w stylu glamour firany z haftem będą uzupełnieniem do połyskującej tkaniny na zasłonie. Mogą być również idealnym tłem do zasłon w żywych, energetycznych kolorach.

Firany z haftem nie mają sobie równych pod względem kunsztu wykonania i elegancji. Nie od dzisiaj zostają odkrywane na nowo we wnętrzach w każdym stylu. W jakim wnętrzu Tobie najbardziej podobają się firany haftowane ?