W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Firany na wykusz-świąteczne propozycje dekoracji okien

Firany na wykusz – świąteczne propozycje dekoracji okien

Jadalnia w wykuszu to ulubione miejsce spotkań całej naszej rodziny.  W wykuszu najlepiej smakują niedzielne obiady mamy Usi. Niejednokrotnie siedząc na ławce w wykuszu  przy filiżance herbaty podejmujemy decyzje związane z firmą Firany Adamski.  To tutaj zbieramy się na coroczne pieczenie i ozdabianie pierników świątecznych.  Duży stół, naturalne światło i pięknie dobrane świąteczne firany wprawiają nas zawsze w dobry nastrój.

W poniższym wpisie przedstawiam mnóstwo możliwości udekorowania na święta okien w wykuszu.  Wszystkie praktyczne wskazówki dotyczące doboru karniszy do okien w wykuszu, znajdziecie w odrębnym wpisie na blogu. Tym razem pokazuję , jak wiele opcji mamy do wyboru, aby dekoracja naszego okna była niepowtarzalna i wyjątkowa szczególnie w tym najpiękniejszym czasie w roku, jakim jest okres oczekiwania (Adwent) i świąt Bożego Narodzenia.

Firany na wykusz w czerwieni

Z uwagi na to, że ściany i meble kuchenne są w neutralnych kolorach, mamy możliwość „zaszaleć” z dekoracjami. Dekoracje w żywszych kolorach ocieplą klimat wnętrza i sprawią , że całość tworzy oryginalny look.

Do zasłon marszczonych na przelotkach pasują zarówno firany vki, jak i panele z ażurami.  Jeśli wolicie się bardziej przysłonić , to bardziej odpowiednie będą firany vki.  Oprócz vek funkcje przysłaniające spełnią również panele marszczone na zakładki.

wykusz boże narodzenie panele ażur
wykusz boże narodzenie panele ażur

Jeśli wolicie „fikuśnie rozwiązania” i zależy Wam jednocześnie, aby do pomieszczenia wpadało więcej światła, to możecie się zdecydować na proste panele. Nasza najnowsza propozycja paneli dzięki odpowiednim przerwom przystosowana jest do świecących ozdób, które z pewnością zawieszacie co roku w swoich oknach .  Jeżeli jeszcze nie macie świecących dekoracji, znajdziecie je również w naszym sklepie online. Tutaj.

Malachit czy pudrowy róż ?

Obecnie święta Bożego Narodzenia nie muszą się kojarzyć tylko z czerwonym kolorem. Co powiecie na pudrowy róż albo zieleń malachitu?

Dodatki czy zasłony w pudrowym różu świetnie się prezentują w towarzystwie paneli , ale już w neutralnych kolorach. Panele Aspen z motywem śnieżynek mogą zdobić Wasze okna wykuszu całą zimę. A potem ? Wystarczy wymienić tylko ażurowe elementy . Ten model firany służyć Wam może zatem przez cały rok.

róż boże narodzenie święta panele ażur
malachit zasłony firany ażur
malachit zasłony firany ażur

Niektórzy unikają w wykuszach ciemnych tonacji, ponieważ boją się przytłaczającego efektu pomieszczenia. Lecz wszystko zależy od tego, z czym połączymy elegancki odcień butelkowej zieleni. W poniższej aranżacji zdecydowałyśmy się połączyć malachit ze srebrem. Srebrnej nitki nie mogło zabraknąć na samych zasłonach oraz mieniących się kryształków na panelach.

malachit zasłony firany
malachit zasłony firany
malachit zasłony firany

Ostatnie zimy odzwyczaiły nas od białego puchu, lecz staramy się to nadrobić w aranżacji. Laserowo wycinane ażury pozwalają nam dopieścić każdą aranżację okienną. Spójność tkwi w detalach. Dlatego ażurowe choineczki umieściłyśmy na wykończeniach v-ek oraz wiązaniach zasłon. Aby rozjaśnić malachitowy bieżnik, wszyłyśmy koronkowe gwiazdki – wszystko uszyte w naszym salonie w Dobrodzieniu. Dopełnieniem całości są klasyczne białe naczynia i ozdoby świąteczne.

malachit zasłony firany

Święta pełne blasku

„ All I want for Christmas is”  … kryształki ! Kryształki , cekiny, kokardy uwielbiają styl glamour ! Dla wszystkich ich zwolenników przedstawiam mnóstwo propozycji dekoracji okna w wykuszu w odcieniach bieli , srebra i szarości . Na pewno znajdziecie  coś dla siebie !

Podsumowując . Chcesz idealnie dobrać firany na wykusz ?

Oto kilka najważniejszych wskazówek:

  • Firany powinny być uszyte na całą szerokość wnęki, tak aby aranżacja stanowiła jedną całość – najlepsze będą tutaj panele firanowe lub „v-ki”,
  • Nie stopniuj firany – we wszystkich oknach powinny wisieć firany tej samej długości,
  • Aby dekoracja była spójna i harmonijna, wypełnij przestrzeń między oknami zasłonami.
  • Zdecyduj się na jeden przewodni kolor.

SKŁADAJĄC ZAMÓWIENIE DO 12.11.2020 r. masz gwarancję, że wymarzone firany otrzymasz przed świętami Bożego Narodzenia.

WEJDŹ na www.firany-adamski.com i zapoznaj się z naszą niepowtarzalną ofertą.