W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Firany do okna z niesymetrycznie dzieloną szybą- poradnik

Firany do okna z niesymetrycznie dzieloną szybą – poradnik

Okna są bardzo ważnym elementem domu, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej pomieszczeń. Od zewnątrz współtworzą architekturę budynku, wpływają na wygląd elewacji, w środku – poza tym, że wprowadzają światło dzienne także nadają wnętrzom klimat i charakter. Jak udekorować okna ?  Tylko dobrze dobrany model firany  uwydatni wszystkie zalety wystroju. Przeczytaj nasz krótki poradnik dotyczący doboru firan do okien z niesymetrycznie dzieloną szyba, a Twoje okno i wnętrze będzie się prezentować znakomicie !

firany do okna z niesymetrycznie dzieloną szybą

Firany v-ki – niezawodny model do każdego okna

O firanach w kształcie litery „v” pisałyśmy już na blogu niejednokrotnie. Ten elegancki wzór pięknie się prezentuje w oknach w wykuszu, w oknach balkonowych oraz  na tych z niesymetrycznie dzieloną szybą.  Pod jednym warunkiem ! Firany vki  w niesymetrycznych oknach powinny być nałożone na siebie ramionami (nie powinny być zawieszone jedna obok drugiej ).

Przykład:

Jeśli posiadasz karnisz o szer . 180 -200 cm , to zawieś dwie vki o szer. 110 – 120 cm szerokości

Jeśli posiadasz karnisz o szer. 270-280 cm , to zamieś trzy vki o szer. 110 – 120 cm szerokości.

firany do okna nietypowego
firany do okna nietypowego
firany do okna nietypowego

Nowocześnie i praktycznie

Panel to świetny wybór dla perfekcyjnej, lecz zarazem wygodnej pani domu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich tkanin, usztywnień i umiejętnym napięciu, firana zawsze ładnie leży. Panele mogą na siebie nachodzić, lecz mogą być także zawieszone w dowolnych odstępach. Nadają się do zawieszenia zarówno na pojedynczy, jak również podwójny karnisz. Pięknie komponują się w większej liczbie, lecz również elegancko wyglądają z zasłonami.

Fantazyjne wykończenia nadadzą charakter każdemu wnętrzu. Panele zdobione kryształami mogą zdobić wnętrza w stylu glamour. Panele proste, bez zdobień nadadzą się natomiast do wnętrz nowoczesnych – minimalistycznych.  W połączeniu z tematycznymi ażurami mogą zdobić również pokoje dziecięce lub okna każdej kuchni.

W oknach  z niesymetrycznie dzieloną szybą warto zawiesić je w większej ilości. Można je również zróżnicować pod względem wysokości.

firany do okna nietypowego
firany do okna nietypowego
firany do okna nietypowego
firany do okna nietypowego
firany do okna nietypowego

Przykład:

Jeśli posiadasz karnisz o szer. 180-200 cm, zawieś trzy panele po ok. 60-70 cm szerokości

Jeśli posiadasz karnisz o szer. 270-280 cm , zawieś trzy panele po 90-100 cm szerokości lub cztery panele po 70-80 cm szerokości.

Tego nie rób !

Preferujesz klasykę  ? Wolisz mieć bardziej przysłonięte okno ? Zawieś firankę marszczoną. Każda firanka marszczona powinna być odpowiednio umarszczona, aby fałdy ładnie się układały od góry do samego dołu. Nasz wyszkolony personel ręcznie układa fałdki i przyszywa je na stałe tak, aby zawsze firany równo układały się na karniszu. Stosujemy marszczenie 1:2,5 lub 1:3- w zależności od modelu firany.

W oknie z niesymetrycznie dzieloną szybą nie zalecamy , aby firanka była ścięta po łuku lub w kształt tzw. „koperty”. Firana łapana „na boki” również nie powinna być zawieszona w takim oknie. Zaburzona jest wtedy symetria okna.  Taka kompozycja nie prezentuje się ciekawie, ani z wewnątrz pomieszczenia , ani z zewnątrz.

firany do okna nietypowego
firany do okna nietypowego
firany do okna nietypowego