W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

Sposób marszczenia firan i zasłon, dzięki któremu uzyskasz efekt WOW!

Sposób marszczenia firan i zasłon, dzięki któremu uzyskasz efekt WOW!

 Co wyprowadza moją mamę i mnie z równowagi? Co nas wkurza nawet w restauracji, na wakacjach czy podczas spotkania ze znajomymi? Nie uwierzycie!

Wkurzają nas zawieszone w oknach firany czy zasłony, które są nierówno umarszczone! Tak, tak… każdy ma swoje zawodowe zboczenie.

Dlatego też w poniższym wpisie przedstawię niezawodny sposób marszczenia firan i zasłon, dzięki któremu uzyskać można efekt WOW zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych.

System opiera się na nowatorskiej taśmie „Wave”, czyli fala.

W skład tego niezawodnego systemu wchodzą także odpowiednie haczyki, ślizgi i sznurek. Połączenie wszystkich elementów w całość oraz prawidłowe ich rozmieszczenie przez nasze krawcowe gwarantuje powstanie efektownych fałd na firanach czy zasłonach układających się na kształt idealnej „fali”.

Zasłony na taśmie Wave

Zasłony uszyte na taśmie Wave prezentują się niezwykle elegancko. Klasyczne fałdy doskonale podkreślają piękno grubych tkanin (np. welwetowych). Co więcej, fale wyglądają tak samo efektownie bez względu na to, czy zasłona jest rozciągnięta na całe okno, czy zsunięta na boki.

Firany na taśmie Wave

Z kolei białe gładkie firanki na taśmie Wave nabierają całkiem innego charakteru w porównaniu do tradycyjnie umarszczonej firanki.  Tym samym tworzą zgrany duet z zasłonami na taśmie Wave. Cała aranżacja okienna staje się wtedy spójna.

Wyjątkowy efekt w oknie można uzyskać, jeśli na taśmie Wave zostaną umarszczone białe firanki w haftowane wzory. Takie firanki od samej góry do samego spodu będą tworzyły równiutkie fale, a wzór na firance będzie jeszcze lepiej wyeksponowany.

Warty podkreślenia jest fakt, że tkanina na systemie fala po zsunięciu na boki, parkuje na niewielkiej przestrzeni. Jest to idealne rozwiązanie dla okien wielkogabarytowych, gdy tafla szyby zajmuje większą część ściany.  Firanki możesz z łatwością przesuwać, jedocześnie nie deformując fałd. Idealne rozwiązanie do okien balkonowych/tarasowych, które są z dużą częstotliwością otwierane!

Karnisze a system Wave

System Wave jest dedykowany karniszom szynowym, dzięki czemu znakomicie wpisuje się w obecne trendy wnętrzarskie, stawiające na maksymalne optyczne podwyższenie urządzanych pomieszczeń.

Firanki i zasłony na taśmie Wave są przystosowane do

  • szyn typu apartamentowego
  • szyn KS
  • szyn PCV (białe plastikowe szyny)

Jeżeli posiadasz szynę sufitową w zabudowie odległość od toru szyny do maskownicy nie może być mniejsza niż 7 cm.  Optymalnie,jeśli tego miejsca będzie w granicach 10 cm. Fałdy nie mogą spierać się na maskownicy.

Jak zawiesić firankę/ zasłony na taśmie Wave?

Firanki czy zasłony na taśmie Wave zawiesisz w kilka minut.  Zamawiając firanki /zasłony na taśmie Wave nie potrzebujesz już dokupywać dodatkowych żabek, haczyków. Wszystko otrzymujesz w komplecie.

Do firanki i zasłony przymocowany jest wspomniany już wcześniej sznurek z haczykami, który to należy wsunąć w szynę jednocześnie układając fałdy zasłony naprzemiennie do przodu i do tyłu. Cała procedura trwa więc kilka minut, a efekt jest zawsze tak samo doskonały.

Oprócz wyjątkowej wygody wieszania firan i zasłon i zawsze tak samo estetycznego efektu końcowego zyskujesz jeszcze kilka korzyści, m.in. łatwość utrzymania w czystości – firany i zasłony w tych systemach możesz zdjąć z szyny i uprać je razem z haczykami.

To nowatorskie rozwiązanie jest równocześnie modne i praktyczne. Stosujemy go już przez parę lat, a jego popularność nie słabnie. W swoich domach również posiadamy zasłony umarszczone właśnie na taśmie Wave, bo…. przecież musimy mieć fałdy równiutko ułożone 🙂

Jeśli chcesz poznać inne systemy marszczenia firany i zasłon,  sprawdź odrębny wpis na blogu.