W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Grochy, gwiazdki i pepitka – oryginalne firany do pokoju dziewczynki

Młoda dama, cały nasz świat, dostaje swój własny pokój. Wyzwanie: oryginalna aranżacja pomieszczenia. Cel: dobór dekoracji i kolorów tak, aby dziecko mogło się w nim bawić, uczyć i odpoczywać. Rozwiązanie: kolekcja Adamski for Kids.

Aranżując pokój niemowlaka, przedszkolaka lub pierwszoklasistki szukamy pomysłów w wystroju wnętrz użytku codziennego. Do popularnych już zygzaków, dołączyły tak klasyczne elementy jak grochy, gwiazdki i ponadczasowa pepitka. Która z nas nie lubi wylegiwać się w pościeli w gwiazdki, jeść na podkładkach w grochy czy siedzieć na kanapie lub poduszkach w pepitkę? Nauczmy więc nasze młode damy tego, co piękne i ponadczasowe we wnętrzach i modzie. Wyrobienie poczucia estetyki od kołyski pozostaje w młodym człowiekiem na długo. Dziewczęcy róż może, ale nie musi pojawić się w pokoju dziewczynki. Każdy kolor kredek, połączony z klasyczną bielą, szarością i czernią będzie wyglądał przytulnie i elegancko.

Majteczki w kropeczki… czyli grochy i kropki w pokoju dziecka

Duże, gęsto ułożone grochy, czy drobne, piegowate kropeczki są dosyć wyrazistym elementem dekoracji. Jak wykorzystać je w pokoju dziewczynki, aby nie były zbyt dominujące? Mamy dwa wyjścia:

  1. Wyraziste grochy na jednej ze ścian. Jeśli decydujemy się na dużo, gęsto ułożonych kropek, lepiej wybrać w pokoju dziecka jedną ze ścian do takiej dekoracji. Może to być fototapeta w grochy lub naklejone koła na pomalowanej ścianie. Oryginalnym pomysłem są jednak firany w oknie. Ulubione zestawy naszych małych klientek to firany przypominające Myszkę Minnie z kolekcji Adamski for Kids. Mogą to być v-ki lub panele firanowe z zasłonami, czy roleta.

Decydując się na wyrazistą firanę w grochy w pokoju dziecka, lepiej pozostawić pozostałe ściany bez dominujących wzorów. Motyw czarnych grochów na białym tle można powtórzyć na pojedynczych elementach dekoracji: na zegarze, tablicy magnesowej lub narzucie na łóżko. W komplecie do zestawu Minnie idealnie pasuje namiot Tipi z tej samej tkaniny.

Rozrzucone grochy po całym pokoju. Jeśli wybierzemy motyw w delikatne grochy lub większe kropki, lecz na stonowanych pastelowych kolorach, możemy rozrzucić je na dekoracjach po całym pokoju. Zaczynając od wykończenia firan, paneli czy v-ek, umieszczenia w oknie samych zasłonek, po pościel, tkaninową osłonę na lampę, podusie, matę na przewijak, zegar, podkładkę na biurko czy dywanik.

Wybierając tkaniny w grochy na delikatnym tle, możemy łączyć dowolną ilość dekoracji w kropki z bielą, szarością i miętą. Możemy wtedy być pewni, że kolorystyka w pokoju dziewczynki nie będzie zbyt pobudzająca dla dziecka, co stworzy idealną przestrzeń do zabawy, nauki i snu.

Gwiazdka z nieba

Motyw małych gwiazdeczek na tkaninach w dziecięcym pokoju, przypominają niewielkie kropki. Są one zazwyczaj na jasnym, pastelowym tle. Idealnym rozwiązaniem do zarówno pokoju dziewczynki, jak i chłopca są gwiazdki na mięcie i szarości. Cały wpis poświęcony mięcie jako nowej szarości zdobywa codziennie dużo odwiedzin naszych czytelniczek. Tak jak i w przypadku niewielkich kropek, drobne gwiazdeczki mogą pojawiać się na wielu dekoracjach w pokoju, od firan i zasłon, po poduszki, pościel i zabawki. Przytulnym miejscem na drzemkę, jest namiot Tipi z identycznej tkaniny jak na zasłonach.

  Mięta i szarość stały się tak klasyczne w pokoju dziecka, że wprowadzamy ją do pokoju zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Towarzyszą one naszym pociechom od momentu kołyski, poprzez żłobek, przedszkole, aż do szkoły. Dzieci tak dobrze i przytulnie czują się w tych kolorach, że zmieniamy je dopiero w wieku nastoletnim lub przekazujemy młodszemu rodzeństwu – braciszkowi lub siostrzyczce.

Ponadczasowa pepitka

Nie ma nic bardziej klasycznego i kobiecego niż pepitka. Uwielbiamy ją na wybiegach, w modzie oraz we wnętrzach. Glamour może być już pokój kilkutygodniowej Amelki, Wiktorii czy Lenki. Wzór białej pepitki umieszczamy praktycznie na każdym kolorze. Należy jednak pamiętać, że co za dużo, to nie zdrowo. Dekoracje w pepitkę powinny być punktami przyciągającymi wzrok, na gładkim tle w dowolnym kolorze. W pokoju małej damy pięknie komponuje się z ponadczasową bielą.

We wnętrzach, jak na wybiegu – pepitka dominuje, lecz na jednokolorowym tle. Przyciąga wzrok w kilku różnych miejscach i w ten sposób nadaje charakter pomieszczeniu.

Wszystkie produkty na firany-adamski.com z kolekcji Adamski for Kids są przyjazne dla dziecka od pierwszego dnia życia. Tkaniny posiadają certyfikat Öko-Tex Standard 100.