W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Jak udekorować dom na zewnątrz na Boże Narodzenie ?

Jak udekorować dom na zewnątrz na Boże Narodzenie ?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rozpoczynam od gruntownego sprzątania całego domu zwykle w połowie listopada, aby w czasie Adwentu cieszyć się już udekorowanym wnętrzem.  W pierwszą niedzielę Adwentu zapalamy rodzinnie pierwszą świecę na wieńcu adwentowym , a na podwórku- świąteczne iluminacje .

W poniższym wpisie dziele się wskazówkami,  jak udekorować dom na zewnątrz.

Drzwi wejściowe

Wejście do domu przyozdabiam zawsze wiankiem zawieszanym na frontowe drzwi. W tym roku nie zdążyłam wykonać go sama, więc kupiłam gotowy upleciony z gałązek jemioły.

Na podeście ustawiam co roku tego słodkiego bałwanka, który wita gości całą zimę. Białe świecące drzewko przymocowane śrubami do podłoża doświetla przybyłym drogę do wejścia?

Z uwagi , że blisko wejścia znajduje się okno, to przyozdabiam również parapet.

Tym razem do doniczki zasadziłam dwa cyprysy i roślinę o nazwie starzec. Wolne przestrzenie dekoruję ceramicznymi ozdobami.

American Dream na bramie

Zawsze , gdy oglądałam świąteczne filmy amerykańskiej produkcji, bardzo podobał mi się pomysł zawieszania świątecznych wieńców czy girland na bramach wjazdowych.

Marzenie spełniłam  i zawiesiłam na podjeździe do domu trzy wieńce średnicy 50 cm , które przyozdobiłam czerwonymi kokardami. Jak Wam się podoba ?

Altana w wersji świątecznej

Na czas jesienno-zimowy chowam kolorowe zasłony  i inne dodatki z altany do szafy . Jednak, aby na podwórku nie wydawało się zbyt smutno postanowiłam choć trochę ozdobić altanę migoczącymi światełkami. Świecące rozgwiazdy w różnych wielkościach przymocowałam do żaluzji, a do trawy wbiłam słupki ze świecącym rozgwiazdami.  W tym roku przed altaną pojawiły się po raz pierwszy dwa renifery, o których mój syn Karol już dawno marzył.

Żywa choinka, oczywiście z lampkami, zdobi nasze podwórko w oddali.

Aby codziennie nie tracić czasu na zapalanie wszystkich światełek podłączyłam przy każdej wtyczce elektrycznej czasowy czujnik. Ten mały pomocnik włącza i wyłącza światełka w określonych godzinach, które sobie dowolnie ustawicie.

A tak wygląda dekoracja przed domem u mojej mamy:

Jak przebiegają Wasze przygotowania do świąt Bożego Narodzenia?  Czy dekorujecie swoje podwórka ? Piszcie w komentarzu.