W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Jednorożec – ulubiony motyw do pokoju dziewczynki

Wasze dziewczynki też oszalały na punkcie jednorożca? Piórniki, piżamy, pościele, a nawet torty – wszędzie jednorożec! Zatem i u nas dekoracja okna z motywem jednorożca.

Jedni twierdzą, że zdetronizował Hello Kitty. Natomiast inni uważają, że jednorożec był z nami od zawsze, i to jako symbol dziewic. Jako panaceum na wszelkie trucizny i choroby miał oczyszczającą moc za sprawą rogu umieszczonego pośrodku czoła, jak i magicznych łez. Nic dziwnego, że dzisiejsze dziewczęta upodobały sobie ten motyw.

I jak? Przeniosłyście się już w magiczny świat swoich córek? W takim świecie chcą mieszkać i o takim śnić! Dlatego pomożemy stworzyć pokój jak z bajki, gdzie w roli głównej występuje mityczny jednorożec.

Jednorożec dla prawdziwej księżniczki

Ta wersja dekoracji okiennej rośnie razem z dziewczynką. Jest tak subtelna, że przypadnie do gustu zarówno małej dziewczynce, jak i młodej damie. Muszę przyznać, że ten spokojny design w pastelowych kolorach na białym tle, wykonany jest na naprawdę wysokojakościowej tkaninie. Same zasłony już tworzą elegancką dekorację, lecz okno może pozostać puste, jeśli tylko mamy piękny widok. Jeżeli chcemy osłonić pokój dziewczyny od spojrzeń z zewnątrz, mamy do kompletu aż 4 opcje. Wszystkie spełniają tę najważniejszą funkcję firan w pokoju dziecięcym: wpuszczają dużą ilość światła dziennego.

Te 4 aranżacje idealnie nadają się do pokoju o pastelowych ścianach: jasnoróżowym, jasnoszarym, beżowy. Mnie osobiście podoba się wersja z klasyczną długą firaną, która wygląda jak tiulowa sukienka księżniczki. Subtelne groszki nawiązują do malutkich kropeczek na zasłonie. Tak samo dobrze osłania pokój, jak biała roleta z różowymi wykończeniami. Laserem wycięłyśmy jednorożce, podobne do tych z zasłony. Pozostałe dwie opcje z panelami mogą być wykorzystane również do innych pokojów – chyba że zależy nam na personalizacji: wyhaftowanym imieniu na panelu (tutaj Zosia) lub wykończeniu modnymi pomponikami i nosorożcami. Pamiętajcie: wszystkie firany szyjemy na wymiar, zatem spełnimy każde Wasze życzenie. 🙂

Pokój jak z kreskówki

Dla młodszych dziewczynek, jak i tych lubiących oglądać kreskówki, idealna będzie nasz druga interpretacja aranżacji z motywem jednorożca. Tutaj ma on włos we wszystkich kolorach tęczy, uśmiecha się do nas i najlepiej prezentuje się z wyrazistym odcieniem różu. Ponieważ dekoracja okna jest dominująca, będzie najbardziej odpowiednia do białych ścian pomieszczenia. Do tych zasłonek pasują te same firany, co w poprzedniej aranżacji. Dodatkowo uszyłyśmy niezawodne i tak lubiane v-ki. Motyw jednorożca i pokaźne kryształki czynią tę dekorację niezwykle elegancką. Czy to okno nie wygląda słodko? 🙂