W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Kolory Bożego Narodzenia – SREBRNY

Nowoczesne wnętrza przyciągają jasnymi kolorami, wysokim połyskiem i mieniącymi się dodatkami. Styl ten wkradł się również w aranżacje świąteczne – wszystko po to, aby sprostać gustom nowoczesnej Pani Domu i zachować harmonię pomieszczenia.

Królowa drzew

Skoro nasz dom na co dzień odznacza się elegancją dzięki meblom i wykończeniom, niewiele potrzeba aby poczuć świąteczny nastrój. W centrum uwagi jest zawsze ona – choinka. Żywe drzewko pachnie przez cały okres Świąt i przypomina nam chwile beztroskiego dzieciństwa, kiedy to z niecierpliwością wyczekiwaliśmy Dzieciątka. (U nas w Wigilię przychodzi Dzieciątko, a św. Mikołaj przynosi prezenty 6. grudnia – a jak jest u Was?). Przystrojenie jej jest wielkim wyzwaniem, bo co roku jest inna! Sztuczna też ma swój urok, a przede wszystkim jest praktyczna – nie brudzi, nie zmienia kształtu, zawsze jest tak samo zielona.

Liczy się szczegół

Jeśli lubimy absolutny minimalizm, wystarczy dodać kilka drobiazgów, aby wnętrze wyglądało gwiazdkowo: wisząca dekoracja do okna czy niewielkie figurki na stół lub komodę. Kiedy zgasną świece na wieńcu adwentowym, można ogrzać się w blasku srebrnych świeczników.

Ciepło wszędzie…

Tkaniny dodają naszym mieszkaniom ciepła. Sprawiają, że zimowe wieczory stają się przytulne i przyjemne. Główny ton wnętrzom nadają firany. Uwielbiane przez Was v-ki, panele i zazdroski, były hitem również na tegorocznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym (zobacz fotorelację z kiermaszu). Jeszcze tylko kilka poduszek, mięciutki koc, świąteczny obrus lub bieżnik – i gotowe.

Rodzinny stół

Czym byłaby Wigilia i czas świętowania bez pięknie udekorowanego stołu? Jest to temat, któremu poświęciłyśmy specjalny wpis. Ale już teraz zdradzamy, jak może wyglądać on w srebrnej odsłonie.

stół w w srebrnej odsłonie

srebrna choinka na sztućce

Srebro i co dalej?

Z czym łączyć srebro w bożonarodzeniowych aranżacjach wnętrz? W monochromatycznych pomieszczeniach z bielą i szarością. Dla odważnych – ze złotem. Należy jednak uważać, aby nie przedobrzyć. Nowoczesny styl odznacza się tym, że mniej znaczy więcej.

Też uwielbiasz srebrne dekoracje? Podziel się swoją aranżacją w komentarzu.

Srebro - z czym łączyć?

srebrne renifery

gwiazdki z reniferami

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!