W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Kolory Bożego Narodzenia – ZŁOTY

Mieniące się, złote dekoracje to propozycja nie tylko dla domowników lubiących styl na bogato. Właściwie dobrane dodatki, w różnych odcieniach i zastosowane w rozmaitych materiałach sprawią, że nie będziemy potrafili się im oprzeć. Szczególnie w Święta.

Możliwości zastosowania

Tak jak już Monika pisała w srebrnym wpisie, trzeba mieć choć troszkę odwagi, aby wykorzystać złote dodatki w wystroju domu. Złoto towarzyszy nam na co dzień – w biżuterii, lokalnych kościołach, zabytkowych zameczkach. W mieszkaniach warto uważnie dobierać dodatki, aby nie przedobrzyć. W szczególności we wnętrzach w stylu tradycyjnym, w dodatku z ciężkimi, rustykalnymi meblami. Możliwości zastosowania jest mnóstwo! W tym poście podam kilka ciekawych przykładów.

Królewskie tkaniny

Złoto w różnoraki sposób stosowane jest do przyozdabiania materiałów. Obrusy, bieżniki i podkładki w kolorach białym, czerwonym, zielonym, czarnym lub szarym tkane są złotą nitką. Tradycyjne białe firanki z woalu wykończone są złotymi elementami. A beżowe czy białe zasłony mienią się na złoto, wyglądając bardziej odświętnie.

Dekoracje ścienne

Ciekawym dekoracjom na ścianach poświęcimy już niedługo osobny wpis. Lecz złote elementy można wykorzystać jako ozdobę nie tylko przez okres Świąt. Są to tapety ze złocistym nadrukiem, dekoracje świetlne, obrazy czy ramki. Dużym powodzeniem cieszą się trójwymiarowe elementy do naklejenia na ścianę – wyglądają naprawdę elegancko.

Na komodę

Było coś do powieszenia, to teraz coś do postawienia na komodę lub stół. Jeśli nie chcemy koloru złotego jako tego przewodniego w mieszkaniu, złote drobnostki sprawią, że nasze cztery kąty szybko staną się odświętne. Mogą to być niewielkie figurki reniferka czy bałwanka, gwiazdki luźno położone na wigilijnym stole, czy całoroczne ozdoby takie jak ramka na zdjęcia czy Cotton Ball Lights.

Z czym łączymy?

W okresie zimowym szczególnie z bielą i srebrem – efekt gwarantowany. A jak można wykorzystać złoty kolor na świątecznym stole? O tym już niedługo w osobnym wpisie.

Też uwielbiasz dekoracje w złocie? Podziel się swoją aranżacją w komentarzu.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!