W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Kuchnia o zapachu kawy

Kto z nas nie lubi się budzić, czując aromat świeżo mielonych ziaren kawy? Ten zapach nie tylko sprawia, że poranki są dużo bardziej przyjemne, ale również redukuje stres. Jeśli wstałaś lewą nogą i czeka cię ciężki dzień, zaparz sobie kubek ulubionej kawy, weź do ręki gazetę i usiądź choć na chwilę w swojej kuchni.  Pobudzenie i lepszy nastrój gwarantowane!

Naturalnym miejscem na kącik kawowy jest kuchnia, chociażby ze względu na bliskość wody i pojemnika na śmieci, do którego możemy wyrzucić fusy. Miłośnikom kaw mlecznych przyda się również w zasięgu ręki lodówka, z której można wyjąć mleko do spieniania.

Motyw kawy w kuchni

W nowoczesnych kuchniach przyjęło się wyodrębnianie specjalnego kącika kawowego najczęściej w bliskim sąsiedztwie okien. Kącik kawowy może również rozdzielać kuchnię od salonu, jednocześnie nadając otwartej przestrzeni spójny styl. Tak wyodrębniona mała przestrzeń może być miejscem do wspólnych rozmów, czytania czy grania w planszówki . Idealne miejsce dla każdego z domowników !

Motyw kawy to również często spotykany w kuchni nadruk na szkle nad blatem kuchennym, dekoracja płytek ceramicznych lub tapet. Dobrze sprawdza się również jako obrazek, zdjęcie z napisem w ramce.

Firany z motywem kawy

Kawa, prawdziwy napój bogów i inspiracja artystów natchnęła także i nas. Przygotowaliśmy dla Was wybór ciekawych oraz praktycznych dekoracji okiennych w ten właśnie motyw. Mamy nadzieję, że nasze propozycje pomogą Wam stworzyć jedyne w swoim rodzaju aranżacje, które każdego poranka będą wywoływać uśmiech na Waszych twarzach i zbierać komplementy od wszystkich znajomych .

Każda nasza dekoracja okienna przygotowana została z najwyższą troską o wszystkie aspekty:  zarówno autorski projekt,  jakość tkanin i estetyka wykonania. Jestem przekonana, że firany do kuchni z motywem kawy to jedne z tych aranżacji , które podbiją Wasze serca.

Słodkie latte z pianką…

Kawa to również kolor. My uwielbiamy ją w odcieniu słodkiego latte z pianką czyli jasnego brązu z bielą. W tym kolorze powstały dwa  zestawy kuchenne:

  • do kuchni nowoczesnych –  prosty lambrekin  z wypinanymi ażurami z motywem kawy

 firany z motywem kawy

  • do kuchni stylizowanych, retro – marszczony lambrekin w fałdy i ozdobiony kokardkami z kolorystycznie dopasowanymi kuleczkami.

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

Delikatne zasłonki po bokach tworzą tzw. „ramę okna”. Dzięki temu nasze okno nabierze wyrazistego charakteru.

Obydwa zestawy kuchenne można wzbogacić o krótkie zazdrostki zawieszane na patyczkach przy ramie okiennej.

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

Okno kuchenne a zabudowa meblowa

Często się zdarza , że okno kuchenne zabudowane jest dosyć mocno meblami.  Z pomocą „biegnie” wtedy niezawodna roleta, którą możecie zamontować na karniszu lub na ramie okiennej.  Jeśli chcecie mieć wpływ na ilość światła wpadającego do kuchni, to najlepszym rozwiązaniem jest roleta rzymska na specjalnym mechanizmie.  Więcej na temat rolet przeczytacie tutaj. Ofertę naszych rolet znajdziecie natomiast tutaj.

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

Alternatywą do rolet jest prosty panel z wypinanymi ażurami, które możecie wypinać i wymieniać w zależności od pory roku czy nastroju ?.

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

Jeśli jest wystarczająco miejsca na boki, możecie do rolet czy paneli  zawiesić dekoracyjne boki  w wersji panelowej z tkaniny grubszej o ciekawym splocie.

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

Ciekawski sąsiad lub kiepski widok za oknem…

Na dwie powyższe bolączki również mamy rozwiązanie.  Nasza propozycja to panele w wersji marszczonej. Tym razem zostały uszyte z lekko połyskującej śmietankowej tkaniny w pasy . Są równomiernie pofałdowane i ozdobione ażurem w ziarenka kawy . Ich długość może sięgać do samego parapetu. Wybór należy do Was !

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

 firany z motywem kawy

Motyw kawy jako ideę przewodnią w urządzaniu domu możemy potraktować niekoniecznie dosłownie. Z aromatycznym naparem kojarzy się również wygodny fotel, stojak pełen gazet i książek, mięciutki kocyk do otulenia się w chłodne poranki. Kominek, wiklinowy leżak na słonecznym balkonie. Po prostu relax !