W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Kuchnia śródziemnomorska – jak zatrzymać wspomnienia z wakacji na dłużej?

Kiedy za oknem lato w pełni, wakacyjny klimat chcemy wprowadzić także do domu. Częściej sięgamy po rybę, pizzę, wino czy ouzo. Jak urządzić wnętrze, aby poczuć się, jak we włoskiej trattorii lub greckiej tawernie? Za pomocą motywu cytryny lub lawendy w kuchni.

Wszyscy to znamy: jedziemy na wakacje, a później chcemy za wszelką cenę nie tylko zatrzymać piękne chwile dla siebie, ale również czuć się we własnym domu jak na wakacjach. Stąd przesiadywanie podczas letnich, długich wieczorów na tarasie lub balkonie, gotowanie wakacyjnych smakołyków i urządzanie domów w stylu nadmorskim. Pisałyśmy już o letnim biesiadowaniu na tarasie, egzotycznych dekoracjach w salonie i jadalni czy pokoju dziecka w stylu marynarskim. A teraz czas na kuchnię i to w śródziemnomorskim stylu!

Cytrynowe wakacje

Jeśli urlop spędziliście na południu Europy, z pewnością minęliście nie raz drzewo, na którym rosły żółciutkie cytryny. Jest to lubiany motyw w sztuce, jak i dekoracji włoskiej czy greckiej. Moją uwagę przykuły – jakżeby inaczej – motywy cytryny na ceramice ręcznie malowanej. Po powrocie do domu postanowiłam wprowadzić go do mojej kuchni. Powód? Pozytywnie nastraja, pięknie wyróżnia się w nowoczesnym wnętrzu i przypomina o prawidłowych nawykach żywieniowych. Dekoracji, których użyłam do tego celu bardzo trudno zdobyć w polskich sklepach. Jednak dla chcącego nic trudnego: do naszego sklepu wprowadziłyśmy sztuczne cytryny, limonkę, gałązki oliwne i zieleń. A poniżej efekty aranżacji mojego domu.

Nasze kreatywne krawcowe stworzyły do motywu cytryny żółty lambrekin – będzie idealny w kuchniach na styl tradycyjny. Ma on zastosowanie praktycznie przez ¾ roku: Wielkanoc, wiosnę i lato. Zatem jak widzicie, motyw ten pasuje zarówno do kuchni nowoczesnych (takich jak moje), jak i bardziej stylowych. A dekoracje stołu można wykorzystać podczas letnich przyjęć – w jadalni lub na tarasie.

Lawendowa Prowansja  

To już kolejne odsłony okna kuchennego w stylu prowansalskim. Tym razem, jednak proponowane dekoracje pasują do każdego pomieszczenia w domu. Podstawę stanowią odcienie fioletu, beżu i zieleni. A najczęstszym motywem są kwiaty, krateczki i koronki. Dobrze komponują się wazy z naturalnych tworzyw: kamienia, granitu lub drewna.

Stworzona przez nas kolekcja będzie pasowała do każdego pomieszczenia: kuchni, jadalni i salonu. Może także witać gości w przedsionku, towarzyszyć podczas posiłków pod gołym niebem, jak i uzupełniać łazienki, czy sypialnie w stylu klasycznym. Lawenda, jako roślina ma też mnóstwo praktycznych zastosowań: jej zapach odstrasza komary, a z suszonych kwiatów można zrobić herbatę lub dodać je do wody pitnej. W ten sposób lawenda orzeźwia, uspokaja i wycisza. Czego chcieć więcej od wakacyjnej dekoracji? 🙂