W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Liść monstera – podstawa w dekoracji egzotycznej

Zainspirowana podróżą życia do Australii, dzielę się nowościami! Lato, egzotyka, zieleń i nasycone barwy goszczą w naszym salonie stacjonarnym.

Kiedy na świat przyszła Klara, córka znanej pary celebrytów wszyscy wypatrywali, jakie będą wyznaczać trendy. Lewandowscy wybrali dla swojej córeczki wózek w liście monstera. I tak ogólnoświatowy szał na motyw egzotyczny zadomowił się na dobre w Polsce. Rok temu Monika pisała o TROPICAL GARDEN PARTY, jako o pomyśle na oryginalną imprezę w plenerze. Natomiast ja zainspirowana naszą zimową podróżą życia, prezentuję egzotyczne dekoracje we wnętrzu domu.

W Australii motyw egzotyczny to hit w dekoracji wnętrz i ogrodów. Każdy dom, który udało nam się obejrzeć, w mniejszym lub większym stopniu nawiązywał do tego trendu.

Czym charakteryzuje się wnętrze w stylu egzotycznym?

Nawiązanie do tematyki tropikalnej fauny i flory w całości lub w pojedynczych dekoracjach. Czyli możemy salon urządzić tak, aby czuć się cały czas jak na wczasach 🙂 lub do istniejącej stylizacji wnętrza dodać kilka dodatków, które będę kojarzyły się z tropikami. W egzotyczny klimat przeniosą nas:

– liście monstera,

– ananasy,

– palmy,

– kaktusy,

– papugi,

I tegoroczni ulubieńcy – flamingi!

Oprócz nadrukowanych motywów na tkaninach, klimatycznych wazonów i figurek, najlepiej dodać do całej dekoracji liściaste kwiaty doniczkowe. Mogą to być palmy, kaktusy czy tzw. języki teściowej. O kaktusach we wnętrzach pisałyśmy już. Nic tak nie podkreśli egzotycznej aury jak żywe rośliny!

Kolory egzotyki

W dekoracji wnętrz najłatwiej wprowadzić zamierzony klimat dobierając odpowiednio odcienie kolorów. Jeśli chcemy przenieść się w tropiki, wybieramy soczyste barwy zieleni, różu i fuksji. Aby całość rozświetlała wnętrze, warto wykorzystać biel jako tło do całości dekoracji. Jeśli jednak chcemy, aby wnętrze miało bardziej elegancji charakter, jak na przykład w salonie, biurze czy poczekalni, można dołożyć dodatki w kolorach typowych dla stylu glamour – złotym, srebrnym oraz czarnym.

egzotyki styl glamour

Motyw tropikalny – nie tylko na lato

Oczywiście jeśli ktoś lubi zmieniać dekorację zależnie od sezonu, będzie usatysfakcjonowany tak oryginalną dekoracją. Kiedy okres letni już minie, firany można zawiesić w pokoju gości – z pewnością będą się czuli jak na egzotycznych wakacjach. Jest to dobry motyw również do pokoju młodzieżowego – uspokaja, relaksuje i dobrze wpływa na koncentrację. A przy tym kolorystyka nastraja pozytywną energią 🙂

Jednak nie trzeba zmieniać całej dekoracji, aby poczuć się jak na tropikalnych wakacjach. Jeśli lubicie firany w neutralnych kolorach, np. firany w bieli a zasłony z spranego lnu, wystarczy, jeśli wykorzystacie kilka egzotycznych motywów. Przykładowo dwie poduszki, bieżnik i sztuczne liście monstera do wazonu. Pasujące wiszące dekoracje okienne czy kuleczki cottonballs mogą zawisnąć w towarzystwie klasycznych firan.

Dla fanek zestawu 4 PORY ROKU  stworzyłyśmy roletę z wypinanym zakończeniem – idealne dla wymagającej Pani domu! 🙂