W każdym sezonie pojawiają się nowe, inspirujące trendy, które mogą stanowić motyw przewodni w aranżacji naszych wnętrz. W zeszłym roku we wnętrzach wykorzystywano beton, o którym pisaliśmy w odrębnym wpisie. Jednym z tegorocznych został okrzyknięty wyjątkowy materiał, jakim jest marmur. Ten ponadczasowy, klasyczny kamień zachwyca swoim pięknem oraz trwałością, dlatego warto zaprosić go do swojego wnętrza w postaci marmurowych dodatków.
Marmur kiedyś stosowany tylko we wnętrzach klasycznych, był wyznacznikiem luksusu. Dziś marmur jako materiał wykończeniowy w różnej formie coraz częściej pojawia się w naszych domach. Gdzie ? Oto zastosowania:
– w łazience w formie marmurowych płytek ściennych czy podłogowych,
-w kuchni- między górnymi a dolnymi szafkami,
– w salonie – jak blat stolika kawowego ,
– w sypialni jako oprawy oświetleniowe czy ramy lustra,
Marmur – do jakich wnętrz ?
Marmur idealnie odnajdzie się we wnętrzach nowoczesnych, modernistycznych, jak i klasycznych. Marmurowe dodatki znakomicie wpiszą się w jasny, nowoczesny styl skandynawski oraz w styl glamour.
Z czym zestawiać marmur ?
Naturalny kamień nadaje uroku i niepowtarzalnego charakteru. Marmur jest przyjemny w dotyku i ciekawie komponuje się ze szkłem, złotem, mosiądzem a także szlachetnymi gatunkami drewna. W zależności od barwy, może pasować do czerni, bieli, szarości czy butelkowej zieleni.
Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na prawdziwy kamień, warto zastanowić się nad dodatkami inspirowanymi jego unikatowym wzorem. Wzornictwo inspirowane marmurem podbija ostatnimi czasy globalny rynek.
Zawsze powtarzamy, że za pomocą odpowiednio dobranych tkanin, zarówno w dekoracji okiennej, jak i mebli, można efektownie zmienić styl pomieszczenia. Jeśli mamy do dyspozycji wnętrze nowoczesne w odcieniach monochromatycznych, a nie chcemy na stałe wykorzystać marmuru na ścianach, możemy zmienić dekorację wykorzystując tkaniny.
Taką tkaniną imitującą efekt marmuru jest tkanina „Leon”. Zagości ona na zasłonach w moim salonie w nadchodzącym świąteczno-zimowym okresie. Zakochałam się w niej „od pierwszego wejrzenia”…
Ta tkanina zasłonowa jest w pełni zaciemniająca i bardzo praktyczna do użytku. Można ją spokojnie prać w pralce. Pięknie się mieni i „pracuje” ze światłem tym naturalnym, jak i sztucznym. Występuje w szerokie gamie kolorystycznej.
Ja wybrałam kolorystykę biało-srebrną – w sam raz na zimę !
We wnętrzach rustykalnych pięknie będzie wyglądała w kolorze beżowo-złoto-brązowym . Spójrzcie sam na zdjęcie poniższego próbnika.
Moją mamę tak samo mocno urzekła „marmurkowa tkanina” . W tym roku jej jadalnia nabierze iście zimowego charakteru.
Tkanina świetnie dopasowała się do białych lakierowanych mebli i stołu w kuchni.
Zasłona marmurkowa i co dalej ?
Na przykładzie okien w wykuszu zestawiłam z zasłonami Leon cztery rodzaje firan:
- Firany marszczone na kształt choinki- nadają przytulności i ciepła całemu wnętrzu
- Firano-panele z zawieszkami- dla zwolenniczek stylu glamour; są dosyć „strojne”, więc nie wymagają już dodatkowych dekoracji na parapecie czy w oknie
- Proste panele – czyż ich wzór nie przypomina fantazyjnych śladów mrozu na oknie ?
- nowoczesne panele z wymiennymi ażurami
Oceńcie sami, która wersja podoba Wam się najbardziej ?
Jeśli jesteście ciekawi , jak można zaaranżować wykusz w pastelowych kolorach kliknijcie TUTAJ