W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Nie mogło nas tam zabraknąć- relacja z największych targów tkanin w Europie

Prawie 2000 km do przejechania, dwie nieprzespane noce oraz 13 km do przejścia na  pieszo. Mowa oczywiście o największych targach tkanin w Europie , na których nie mogło nas zabraknąć. Przeczytaj krótką relacje i sprawdź, jakie tekstylia dla domu będą rządzić w 2020 roku !

Frankfurt nad Menen przywitał nas ósmego stycznia deszczową pogodą , ale w wystawowych halach targów Heimtextil  panowała prawdziwa wiosna pełna żywych kolorów i wzorów.

Tegoroczne targi były szczególne, ponieważ była to ich 50-ta edycja. Ich organizatorzy oraz wystawcy z całego świata przygotowali prawdziwą ucztę dla oka dla dekoratorów wnętrz, sklepów oraz nas -krawcowych !

EKOLOGIA + „SLOW LIFE”

Niesamowite ekspozycje i wystawy producentów tkanin oraz dodatków z różnych zakątków naszego globu często nawiązywały do tematu ekologii. Doceniano rozwiązania, które sprzyjają ochronie środowiska. Ponadto dało się zauważyć tendencję do tzw. „slow life”- czyli wolniejszego podejścia do aspektów życia codziennego.

Salon czy sypialnia powinny być urządzone w taki sposób , aby można było w nich optymalnie wypoczywać. Ma to być miejsce dla nas- domowników, a nie „na pokaz” – dla gości. Może być barwnie, ale z wyczuciem. Beże, zielenie i szarości przenikać będą w tym sezonie złotymi lub srebrnymi akcentami.  Motywy roślinne i wzory inspirowane naturą będą z pewnością modne przez następnych kilka sezonów.  Znaleźć je można było po prostu wszędzie – na miękkich poduchach, zasłonach, narzutach , pościeli, a nawet ręcznikach.

PUDROWY RÓŻ

O pudrowym różu już często wspominałyśmy w innych wpisach na blogu.  Kiedyś kolor ten rezerwowany był tylko do pokojów małych dziewczynek lub sypialni. Tegoroczne ekspozycje pokazują , że świetnie można nim zaaranżować okno kuchenne czy pokój biurowy . Dodatki w tym kolorze ożywią, ale nie nachalnie każdy pokój z szarymi lub białymi ścianami.

WZORY GEOMETRYCZNE

Kolejnym trendem, jaki zaobserwowaliśmy na targach, były nieśmiertelne wzory geometryczne. Obecne w nich porządek i symetria wydają się zupełnym przeciwieństwem obficie kwiatowych wzorów. Geometria proponowana przez producentów tkanin jest nie tylko ozdobna i barwna, ale także dobrze przemyślana.

KOLOR ROKU 2020

Zaledwie w grudniu 2019 roku  Instytut Pantone podał do wiadomości kolor roku 2020, jakim jest kolor klasyczny niebieski -Classic Blue.  Kolor pewności siebie, trwałości stabilizacji najwyraźniej mocno zafascynował producentów i projektantów, ponieważ na targach pojawiło się już mnóstwo tkanin i dekoracji w tym właśnie kolorze. Ciekawe czy Wam przypadnie do gustu ?

HEIMTEXTIL-CZAS NA SPOTKANIA

Nasz wyjazd na branżowe targi to również czas na spotkania z  ludźmi , z którymi już współpracujemy od 16 lat. To producenci tkanin i dodatków do szycia, którzy swoją miłością do materiałów zarazili również nas:)  To właśnie im szepczemy do ucha, czego dla Was szukamy, w jakich kolorach czy wzorach. Po tylu latach współpracy możemy śmiało powiedzieć, że są dla nas jak rodzina !