W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

GINKGO – LIŚCIE MIŁORZĘBU JAPOŃSKIEGO WE WNĘTRZACH

Zainspirowana wzorami nawiązującymi do natury, dzielę się nowościami!  Nowe tkaniny, nowe wzory firan oraz dekoracje możecie zobaczyć na zdjęciach w oknach wykuszu mojej mamy. Tym razem nie będzie kolorowo!

Mimo, że lekcje biologii nigdy mnie za bardzo nie fascynowały, to pamiętam bardzo dobrze jedną lekcję, na której cała nasza klasa była w okolicy na spacerze, aby zobaczyć wyjątkowe drzewo, jakim jest miłorząb japoński. Miłorząb japoński jest drzewem długowiecznym. Paradoksalnie pochodzi z Chin, ale do Europy trafił właśnie z Japonii.

motyw ginkgo we wnętrzach

Symbolika

Uważa się, że to najstarsze drzewo na świecie jest symbolem siły, witalności, dostatku i miłości. Symbolikę miłości narzuca nieodparcie kształt liści miłorzębu. Liść miłorzębu (potocznie nazywany Ginkgo) przypomina serce z charakterystycznym rozcięciem na górze, które po nieregularnym łuku zamyka się w ogonku listka. Niejako rozdarty liść symbolizuje przeciwieństwa złączone w jedno drzewo miłorzębu, godzenie przeciwieństwo w jedność- czyli miłość.  Hmm, ale się zrobiło romantycznie …

Liść Ginkgo stał się źródłem inspiracji producentów tkanin, a nas zainspirował do uszycia nowej kolekcji firan, zasłon i dekoracji.

motyw ginkgo we wnętrzach

Firany Ginkgo do okna w wykuszu

Trzy okna w wykuszu mojej mamy często wykorzystujemy w naszych sesjach zdjęciowych. Tym razem prezentujemy na nich nową tkaninę zasłonową, nowe ażurowe panele, nowe firany vki i nowe roletki, które posiadają jeden wspólny mianownik – motyw liścia miłorzębu japońskiego (Ginkgo).  Pamiętajcie, że nasze nowe propozycje możecie również zawiesić w oknach tradycyjnych lub tarasowych. Szyjemy przecież na wymiar!

Jeżeli jednak szukacie dekoracji okiennych tylko do okien w wykuszu, to odsyłam Was do odrębnego wpisu na blogu. Kliknij tutaj.

motyw ginkgo we wnętrzach
motyw ginkgo we wnętrzach
motyw ginkgo we wnętrzach
motyw ginkgo we wnętrzach
motyw ginkgo we wnętrzach

Zasłony Ginkgo

Zasłony Ginkgo w szaro -stalowej kolorystyce z przebłyskami beżu i złota stały się wyrazistym tłem do ażurowych paneli. Nasz lasermistrz Andrzej wykonał nowy wzór ażura oczywiście z listkami miłorzębu, który został wkomponowany w gładkie pasy białej tkaniny.  Dzięki zastosowaniu odpowiednich listw, ażury możecie w dowolnej chwili wypinać i wymieniać na inne wzory.  Tutaj możesz zobaczyć, jak te same panele prezentują się z ażurami wiosenno-wielkanocnymi.

motyw ginkgo we wnętrzach
motyw ginkgo we wnętrzach

Firany Ginkgo

Nowe firany v-ki z motywem miłorzębu japońskiego wykończone okazałymi kryształami będą się idealnie prezentować we wnętrzach klasycznych.  Jeśli posiadasz okno balkonowe czy tarasowe, to ten typ firanki v-ki możesz zamówić u nas w wersji długiej.

motyw ginkgo we wnętrzach
motyw ginkgo we wnętrzach
motyw ginkgo we wnętrzach

Firano-roletki Ginkgo

Szukasz firan do jadalni czy kuchni? Często otwierasz okno? Jeśli odpowiedzi są na tak, to zobacz nasze firano-roletki. Są wykonane z subtelnego haftu, nie wymagają dodatkowych usztywnień. Możesz regulować ich wysokość poprzez dopinanie/odpinanie haczyków oraz przesuwać bezkolizyjnie po karniszu.

motyw ginkgo we wnętrzach

Dekoracja stołu Ginkgo

Jeśli już zaaranżowałaś okna, możesz dekorację całego wnętrza wzbogacić o poduszki, zawieszki, bieżniki czy podkładki również z motywem liści miłorzębu.

Lubisz egzotyczne motywy we wnętrzach? Sprawdź wpisy na blogu dotyczące motywu liści monstera, flaminga czy marokańskiej koniczyny.