W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Nakryto do stołu… na Święta

Klasyczna czerwień, choinowa zieleń, błyszczące złoto i eleganckie srebro – KOLORY ŚWIĄT od lat pozostają te same. Jakie dobrać dodatki, aby odświeżyć uzbierane przez lata dekoracje? Kilka przykładów na nietuzinkową dekorację wigilijnego stołu.

Już 24 listopada nakryjemy kiermaszowy stół w naszym dobrodzieńskim salonie i będziemy odliczać równo miesiąc do najpiękniejszych Świąt w roku – Bożego Narodzenia. Cztery kolory Świąt przedstawiłyśmy Wam na naszym blogu dokładnie rok temu, w serii KOLORY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Możecie w nich przeczytać o dekoracji wnętrz: od firan, poprzez obrusy i dodatki w Waszych ulubionych bożonarodzeniowych kolorach. Centrum rodzinnych spotkań jest oczywiście stół, przy którym dzielimy się opłatkiem, spożywamy tę najważniejszą wieczerzę w roku i biesiadujemy przez cały bożonarodzeniowy okres. Jak wykorzystać posiadane już ozdoby z nowymi trendami w dekoracji świątecznej? Dzielimy się z Wami kilkoma inspiracjami, w których pierwsze skrzypce grają oczywiście KOLORY ŚWIĄT.

SREBRNY + BIAŁY

Czy wnętrze w stylu tradycyjnym, czy te w nowoczesnym, srebrne dodatki uzupełnione bielą dodają każdemu pomieszczeniu elegancji, wzniosłości i odświętności. Czy to firany, czy to ozdoby choinkowe – biel zawsze stanowi idealne tło dla srebrnych dekoracji. Dlatego jeśli chcemy biesiadować przy strojnym stole, wystarczy tylko kilka elementów dekoracji, jak srebrne podkładki i figurki na białym obrusie.

CZERWIEŃ + SREBRNY

Coś dla miłośników klasyki w nowoczesnych wnętrzach. Tym razem do stonowanej szarości i srebra, dodałyśmy białe i czerwone dodatki. Jeśli chcemy w nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu wprowadzić czerwony jako bożonarodzeniowy kolor swojego dzieciństwa, to takie połączenie będzie odpowiednie. W końcu Mikołaj w czerwonym kubraczku przyjeżdża do nas srebrnymi saniami na białym śniegu 🙂

CZERWIEŃ + ZŁOTY

A może tak zaszaleć i wykorzystać dekorację jak ze starej fotografii? Lub ze sklepu z zabawkami Duncana jak w „Kevinie sam w Nowym Jorku”? Czyli na wesoło i kolorowo. W tej dekoracji stołu kolory czerwony, złoty i biały rozproszone są punktowo na całej powierzchni. Palce lizać!

ZŁOTY + KONTRASTY

Kolor złoty kojarzy nam się nie tylko ze Świętami, ale również z całorocznym stylem glamour. Lecz to szczególnie w okresie Bożego Narodzenia chcemy, aby nasze wnętrze było eleganckie i odświętne. Jak wprowadzić złoty do nowoczesnego wnętrza, aby wkomponował się w minimalistyczny wystrój? Możemy połączyć go z klasycznymi kontrastami – bielą i czernią – które stonują krzykliwy wydźwięk złota. Czyż ten stół nie wygląda gustownie?

ZIELEŃ + BRĄZ

Zieleń – kolor choinki – jest od zawsze kolorem Świąt. Na blogu mieliśmy już odsłonę dekoracji stołu z zielenią, bielą i srebrem. Wraz z białym obrusem oraz czekoladowymi dodatkami i piernikami, jest skromną, lecz elegancką alternatywą dekoracji stołu. Jak nie na cały okres Świąt, to chociaż na tę najważniejszą kolację w roku. Smacznego 🙂

Na koniec mam dla Was hit! Matę ochronną pod obrus – chroni stół, a i dzięki niej jest bardziej przytulnie, ponieważ podłoże nie jest tak twarde jak blat stołu. Lubimy takie nowości 🙂

Podobają Ci się nasze bożonarodzeniowe inspiracje? Zapraszamy na weekendowy kiermasz bożonarodzeniowy do salonu stacjonarnego w Dobrodzieniu, w dniach 24. – 26. listopada. Usiądź z nami do stołu i poczuj klimat Świąt Bożego Narodzenia!