W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

Okno balkonowe w POKOJU DZIECKA

Pokój chłopca czy dziewczynki to nie lada wyzwanie, kiedy znajduje się w nim okno balkonowe. Przygotowaliśmy kilka ładnych i praktycznych aranżacji.

Za oknem wiosna, a w oknie? Wpis o świątecznej aranżacji pokoju Karola cieszył się dużym powodzeniem. Teraz dostajemy coraz więcej zapytań o wiosenną odsłonę pokoju dziecka. Jeżdżąc na pomiary do klientów, w nowoczesnych domach pokoje dzieci są najczęściej zlokalizowane na piętrze. Jakie są tam okna? Coraz częściej balkonowe lub tarasowe, a także balkonowe łączone z typowym. W jaki sposób kompletować firany do okna balkonowego, przeczytasz w osobnym wpisie poświęconemu temu tematowi. Czym kierować się kompletując firany do pokoju dziecka? Jak zaaranżować okno balkonowe w takim pomieszczeniu? O tym będzie dzisiejszy wpis.

Zainteresowanie dziecka a ponadczasowość dekoracji

To nasz maluch spędza w swoim pokoju najwięcej czasu, nie my 🙂 Więc chcemy, aby czuł się tam dobrze. Najlepiej kierować się zainteresowaniami dziecka, dopasowując motyw przewodni dekoracji. Przykładowe aranżacje z motywem jednorożca lub pojazdów , znajdziesz w innych wpisach. Dzieciaki zmienne są? Nie ma się czego obawiać! Motyw nie musi być nadrukowany na tkaninie, może być elementem przyszywanym na dekoracjach (np. poduszkach) lub wykończenia przypinane na rzep, jak w ZESTAWIE 4 PORY ROKU. Można również zaplanować ponadczasową aranżację: białe grochy lub gwiazdki na szarym tle lub delikatny róż wykończony szarymi kokardami – są to dekoracje, które będą rosły razem z dzieckiem. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych aranżacji okiennych do okien balkonowych w pokoju dziecka.

Lambrekin + panele

Jak ważne jest światło w pokoju dziecka, pisaliśmy w pierwszym wpisie dotyczącym kolekcji Adamski for Kids. Komplet lambrekin z panelami sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy mamy piękny widok za oknem lub lubimy dużo światła w pomieszczeniu. Dla dziecka ma to również znaczenie:

– rozświetla pomieszczenie, kiedy za oknem szaroburo,

– wprowadza naturalne światło, które jest zdrowsze od sztucznego.

Dodatkowo pozostawiamy miejsce na parapecie, które można kreatywnie wykorzystać: dzieci mogą zrobić galerię swoich prac plastycznych lub też budowli z klocków. Jeśli chcemy powiększyć optycznie pomieszczenie, idealnie, kiedy karnisz będzie przy suficie a lambrekin zawieszony od samej góry.

W towarzystwie lambrekinu polecamy zawiesić dekoracyjne panele – w ten sposób okno będzie lekko zaakcentowane. Laserowo wycinane zawieszki można w każdej chwili zamienić na inny motyw: np. gwiazdki na misie, pojazdy, baletnice, piłki nożne czy wozy strażackie.

Panele + zasłony

Która z nas nie jest małą księżniczką? Czy mamy 3 miesiące czy 33 lata – ta dekoracja nas zauroczy. Spojona różowa barwa podkreślona jest szarymi kokardami. Jest tak ponadczasowa, że możemy zawiesić ją w pokoju niemowlaka, starszaka, ale także we własnej sypialni lub stylowym gabinecie. Dobór paneli z zasłonami spełnia też określoną funkcję:

– komplet zakrywa całe okno, chroniąc w ten sposób przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jednocześnie nie zaciemnia okna – tłumione naturalne światło wpada do pokoju,

– dwa panele firanowe znajdujące się w oknie można swobodnie zasunąć (jeden za drugim) i dzięki temu swobodnie otworzyć okno balkonowe,

– zasłony można zasunąć na noc – osłaniają przed widokiem przechodniów, ale nie zaciemniają pomieszczenia.

Do całej aranżacji przygotowałyśmy również poduszki do kompletu, których nie może zabraknąć na łóżku czy tapczaniku dziecięcym. Elegancko, spójnie i przytulnie.

O innych różowych dekoracjach w pokoju dziewczynki przeczytasz tutaj, a w innym wpisie o różowej aranżacji… bożonarodzeniowej 🙂

Marszczone firany + zasłony

W tej aranżacji okno stanowi stonowane tło do pokoju zatłoczonego zabawkami 🙂 Dekoracja łączy w sobie klasyczną biel i szarość – kolory tzw. unisex, czyli zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Ba! Coraz bardziej modne są pokoje wspólne. Nie tylko w niewielkim mieszkaniu, ale również w nowoczesnych domach: gdzie rodzeństwo w jedynym pokoju wspólnie śpi, w drugim ma urządzoną bawialnię. W poniższej aranżacji okna łączymy marszczoną firanę balkonową, którą można swobodnie przesuwać, z trzema opcjami:

Marszczona firana + marszczony panel

Panel ma marszczone fałdy, które są przyszyte na stałe. W osobnym wpisie tłumaczymy, w jaki sposób marszczymy firany i dlaczego ich przyszycie na stałe jest tak praktyczne – szczególnie dla wygodnej Pani Domu 🙂 Przeczytaj Jak marszczyć firany?

Marszczona firana + roleta rzymska

Jest to bardzo praktyczna opcja do pokoju małego dziecka, które jeszcze ma drzemki w ciągu dnia. Dzięki rolecie można regulować wysokość, w zależności od tego, ile chcemy, aby w danym momencie wpadło światła do pomieszczenia. Więcej o roletach rzymskich oraz możliwości ich montażu przeczytasz w osobnym wpisie. W tej dekoracji dodałyśmy otwór na dekoracyjną zawieszkę, którą można wymieniać w zależności od pory roku, świąt, czy zmiany zainteresowania dziecka.

Zasłony proponujemy szczególnie wtedy, kiedy karnisz wystaje poza wnękę okienną min. 20 cm. Dopełni to całej aranżacji, pełniąc funkcję ramy – jak w obrazie 😉

Marszczona firana + panel z ażurem

Panele ażurowe są o tyle praktyczne w pokoju dziecka, że możemy w każdej chwili wypiąć dekoracyjny ażur i zamienić na inny. Ażury wycinamy laserowo w naszym salonie w Dobrodzieniu i na bieżąco dodajemy nowe motywy. W ten sposób możesz mieć jedną firanę, a dodatki zmieniać w zależności od pór roku lub zainteresowań dziecka.

Poniżej kilka innych aranżacji pokoju dziecięcego. Pamiętajcie, że wszystkie zestawy firan szyjemy POD WYMIAR. Tzn. zdjęcia są tylko podglądowe, a każde zamówienie realizujemy indywidualnie: pod Twój wymiar, kolor, ulubiony motyw i zestaw. W ten sposób otrzymasz oryginalną firanę pod gust, zainteresowanie Twojego dziecka, jak i praktyczne użytkowanie.