To nie pomyłka. Różowe dekoracje świąteczne sprawią, że wnętrze będzie przytulne, eleganckie i jasne. Jak? Oto przykład z mojego wykuszu.
O tym, że róż nie tylko jest zarezerwowany do pokoju dziecka pisałyśmy już wiosną 2018. Wtedy Monika pokazała dekorację swojego salonu: było o odcieniach różu, połączeniach z pastelami i kwiecistymi wzorami, stylu glamour oraz ZESTAWIE 4 PORY ROKU. To już zimą 2017 róż wchodził na świąteczne salony, a Monika połączyła go wtedy nieśmiało z szarością w przedpokoju oraz korytarzu. Egzamin na „świąteczny klimat” został zdany i róż zagościł w jej domu na dłużej.
Tym razem ja postanowiłam zaszaleć 😉 Jasny róż będzie dominującym kolorem w te Święta! Z tej okazji sprowadziłyśmy specjalną tkaninę – imituje ona efekt plecionki, jak z babcinego swetra. Tutaj róż łączy się z ciepłym beżem i jasną szarością. Jakie efekty uzyskałyśmy?
- Kolory idealnie pasują do jasnoszarych ścian i kremowego obicia naszego wykuszu,
- Mogę dodawać dowolne firany z poprzednich sezonów lub wykorzystać nowe panele z świątecznymi ażurami,
- Dzięki całej dekoracji rozjaśniłam pomieszczenie – jest wesoło, kiedy za oknem szaro-buro,
- Motyw plecionki daje efekt przytulnego materiału, mimo typowo zasłonowej tkaniny,
- Taki deseń nie jest standardowo świąteczny (jak Mikołaj, choinka czy renifery), może zatem wisieć aż do wiosny,
- Mogę użyć klasycznych dekoracji: białą zastawę oraz nierdzewne sztućce i połączyć je z modnymi różowymi dodatkami. Typowo świątecznej nuty dodają srebrzyste dekoracje w stylu glamour.
Tym samym jadalnia jest jednocześnie nowoczesna, modna, a także przytulna.
Róż w stylu glamour
Kiedy tłem jest biel, a do koloru dominującego dodamy srebrny lub złoty, łatwo uzyskamy styl glamour. W tym przypadku ze względu na kolorystykę tkaniny zasłonowej, jak i pomieszczenia, wisienką na torcie są srebrne dodatki. Oczywiście nie tylko na stole, ale również na firanach! Zasłony z różowej plecionki połączyłyśmy z różnymi rodzajami firan:
- Panelem z pokaźnym kryształem, cekinowym wykończeniem i elegancką kokardką,
- Panelami z wypinanymi ażurami na rzepie – różne motywy na ażurach: liście ostrokrzewu, płatki śniegu,
- Panele z klasycznej białej tkaniny, pofałdowane w dwóch miejscach.
Jak myślicie, która z tych aranżacji zostanie z nami na czas Świąt? 🙂
Firany na wykusz – zamów z głową
W jaki sposób dobrać odpowiedni karnisz oraz firany do wykuszu napisałam cały artykuł. Ale ponieważ przy okazji składania zamówienia wiele z Was o to pyta, podsumuję tutaj:
- Karnisz to podstawa – zamontuj specjalny karnisz do wykuszu, przy suficie lub na ścianie,
- Połącz karnisze specjalnymi łącznikami, tak aby ściany między oknami (które często są nierówne) można było przykryć zasłonkami,
- Firany powinny być uszyte na całą szerokość wnęki, tak aby aranżacja stanowiła jedną całość – najlepsze będą tutaj panele firanowe lub „v-ki”,
- Nie stopniuj firany – we wszystkich oknach powinny wisieć firany tej samej długości,
- Aby dekoracja była spójna i harmonijna, wypełnij przestrzeń między oknami zasłonami. Jakimi? O trendach w firanach na wykusz przeczytasz w wpisie archiwalnym.
Oto efekt końcowy! A o Świętach w zieleni malachitu przeczytacie w poprzednim wpisie.