W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Pokój piłkarza – firany do pokoju kibica

Pokój chłopca z motywem piłkarskim, lecz w eleganckim wydaniu. Miejsce, w którym nasi mali kibice chcą się bawić, uczyć i wypoczywać. W sam raz na mundial!

Większość Europejczyków interesuje się piłką. Jeśli nie grają sami, to kibicują. W takich okresach jak ten – kiedy zaczynają się Mistrzostwa Świata w Rosji, wszyscy mówią o piłce. Nawet nasze maluchy! Jeśli jeszcze nie zaraziły się pasją do kibicowania lub gry, to najpóźniej nastąpi to teraz. Jednak jak urządzić pokój piłkarza, aby nie zmieniać od razu całego wystroju? Do tego, aby dekoracja była harmonijna i pozwalała zarówno na szaloną zabawę, naukę w skupieniu, jak i spokojny sen.

Większości szkółek piłkarskich zaprasza młodych adeptów od 4. roku życia, lecz niejeden młody piłkarz ćwiczy z tatą lub dziadkiem, odkąd tylko stanął na nóżkach. Prawdziwy fan piłki gra, a na pewno już kibicuje, aż do setki! 🙂 I właśnie dla takich zapalonych piłkarzy (i piłkarek, a co!) nasze firany będą idealne.

Piłka nożna – dekoracje i kolory

Ponieważ pokój dziecięcy jest pomieszczeniem wielozadaniowym, o czym pisałyśmy już nie raz, odeszłyśmy od dekoracji w narodowych czy klubowych barwach. Nie proponujemy również całkowitej metamorfozy pokoju, a jedynie dekoracje, które mogą zawisnąć na lata, albo tylko na kilka miesięcy. Jak zatem urządzić pokój piłkarza w każdym wieku?

  • KOLORY to zieleń (nawiązująca do murawy boiska) oraz odcienie szarości i czerń (jak piłka i bramka),
  • KSZTAŁTY to koło (nawiązujące do kształtu piłki) oraz heksagon (do kształtów na piłce),
  • TŁO, czyli ściany meble powinny być w stonowanych barwach, takich jak biel, beże, szarości i naturalne odcienie drewna,
  • DODATKI z motywem piłki nożnej: firany, lampy, dywaniki, pufy.

Ponieważ naszą główną domeną są firany, przygotowałyśmy kilka aranżacji okna w stylu piłkarskim.

Piłkarskie dekoracje na lata

Ażury mają to do siebie, że są niezobowiązujące. W każdej chwili można je odpiąć i zamienić na inne. Tym samym te same firany dobrze komponują się z rożnymi zasłonami. W aranżacji piłkarskiej proponujemy jednokolorowe zasłony w żywym, zielonym kolorze lub w szare z motywem heksagonu. O wielu możliwościach zastosowania heksagonu pisałyśmy osobny artykuł, lecz w pokoju dziecka można wykorzystać je na dwa sposoby jako:

  • motyw na firanach, zasłonach, ozdobach,
  • panele ścienne.

Tapicerowane panele ścienne mocowane na kleju tapicerskim to niezawodny element pokoju każdego dziecka. Umieszczone nad łóżkiem stanowią świetną amortyzację podczas snu, a wciągu dnia mogą posłużyć jako oparcie na pościelonym łóżku. Ponieważ są wykonywane w naszym salonie na zamówienie, można dobrać odpowiednią ilość oraz kolory.

Mamy również zestawy z wykorzystaniem tkaniny w kilku odcieniach szarości nawiązującej do piłki nożnej. Firany z tej tkaniny są tak gustowne, że idealnie pasują do pokoju kibica, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Kupując firany raz, będą one odpowiednie, zarówno do pokoju malucha, jak i nastolatka. Jeśli dorośli domownicy również są zapalonymi kibicami, ucieszą się z takiej dekoracji w swoim biurze lub pokoju telewizyjnym.

Nawet piłkarskie dodatki, takie jak: nadrukowany laserem piłkarz, wyhaftowane imię i motywy piłkarskie oraz proporczyki, wpasują się w gusta małego i dużego kibica. Wszystko robimy na zamówienia w naszym salonie Firany Adamski.