W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Proste v-ki – sposób na wnętrze w stylu glamour

Panele w kształcie litery „V” na dobre zadomowiły się w oknach naszych klientek. Po klasycznych v-kach i v-kach zakończonych ażurem, pokochałyście również naszą zeszłoroczna nowość – tzw. proste v-ki. Prezentujemy aranżacje w stylu glamour.

Czym różnią się proste v-ki od klasycznych?

Proste v-ki stworzyłyśmy dla osób, które szukały alternatywy dla naszego pierwszego modelu – klasycznych v-ek. Nie mają one już równo ułożonych fałd w kształcie litery „V”, lecz skrzyżowane pasy wykonane z specjalnie dobranych tkanin z delikatnymi haftami. Spód jest najczęściej wykończony eleganckim pasem z cekinami oraz ozdobną kokardą. Na życzenie kokardę można zamienić na ażur lub kryształki, które znacie z modelu klasycznej v-ki. Dzięki doborze tkanin prosta v-ka nie zabiera tyle światła we wnętrzu, jak klasyczna. Przepuszcza dużą ilość światła, lecz także spojrzenia przechodniów 🙂 Dlatego najczęściej jest wybierana do okien umieszczonych dalej od ulicy, na piętrze lub przy żaluzjach fasadowych.

Do jakich typów okien będą odpowiednie proste v-ki?

Panele w kształcie litery „V” ładnie prezentują się we wszystkich typach okien. W wykuszu pojawiają się w towarzystwie krótkich zasłonek lub zasłon-paneli firanowych, w oknie tarasowym oraz balkonowym mają odpowiednie przedłużenie, natomiast w oknach rogowych pięknie wyglądają w duecie. Oczywiście pasują do każdego pomieszczenia, lecz są wybierane najczęściej do wnętrz w stylu glamour, tj. do salonu, jadalni i sypialni. Jeśli mamy kuchnię otwartą na salon, co najczęściej ma miejsce w wnętrzach nowoczesnych domów, można dopasować panele lub rolety wykonane z tej samej tkaniny co proste v-ki.

Jak podkreślić styl glamour wnętrza?

Wnętrze glamour szczegółowo opisałam w innym w wpisie, lecz podstawowe założenia to:

– połączenie prostych, nowoczesnych mebli z bogatymi i błyszczącymi dekoracjami,

– kontrasty, jeśli chodzi o różnorodność faktur, wielkości i kolorów,

– kolory: biel, czerń, srebrny i złoty,

– żywe oraz neonowe odcienie barw,

– ażury, cekiny, kryształy, itd.

Wszystkie te cechy mają stworzone przez nas aranżacje, które stają się wisienką na torcie każdego nowoczesnego wnętrza. Efekt „WOW” osiągamy zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz budynku.

Z czym łączyć proste v-ki?

W tym przypadku sprawdzają się wszystkie wskazówki dotyczące urządzenia wnętrz nowoczesnych, czyli:

– proste v-ki łączymy z innymi panelami, wykonanymi z tych samych tkanin lub podobnie wykończonymi (np. tym samym ażurem, pasem ozdobnym, kryształem),

– panele mogą spełniać także funkcję zasłon, gdzie tkanina, kolor lub ozdoba nawiązywały do v-ek,

– jeśli mamy więcej niż jedną v-kę, pomiędzy nie można umieścić wiszącą dekorację okienną,

– w towarzystwie ozdobnych v-ek, bogato prezentują się zasłony uszyte z jedno- lub dwukolorowej tkaniny, wykończone dekoracjami w stylu glamour (cekiny, kryształy, ażury, koronki),

– równie efektywnie wyglądają Wasze ulubione tkaniny z kolekcji Italissima Home by Eva Minge,

– oraz wszystkie błyszczące tkaniny,

– a także nasza tegoroczna nowość – ZESTAW 4 PORY ROKU.