W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

Różowe ściany – jakie wybrać firany i zasłony?

Różowe ściany jeszcze nie tak dawno tolerowane były tylko w dziecięcych pokojach dziewczynek. Obecnie ściany w tym przytulnym kolorze maluje się w korytarzu, salonie, sypialni czy pokoju biurowym. Jakie firany i zasłony pasować będą do różowych ścian? O tym w poniższym wpisie.

Pudrowy róż coraz częściej przejmuje rolę królujących do niedawna beżów i szarości, stając się we wnętrzach kolorystyczną bazą aranżacji. Nie bez powodu! Kolor ten nie jest ani zimny, ani zbyt ciepły. Nie wywołuje silnych emocji i nie działa pobudzająco. Delikatny i przyjemny dla oka. Świetnie wygląda w każdym pomieszczeniu. Ostatnio stał się tak popularny i nic nie wskazuje, żeby w przyszłości miało się to zmienić.

Dlatego też podczas ostatniego remontu w moim domu sama zdecydowałam się również na ściany w kolorze jasnego różu i jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji. Różowe ściany pojawiły się w pokoju biurowym. Pokażę Wam na przykładzie mojego okna, jakie firanki i zasłony możecie dobrać do różowych ścian, niekoniecznie do pokoju biurowego.

Różowe ściany i szarość

Zapewne kojarzycie, że uwielbiam wszystkie odcienie szarości. W tych właśnie odcieniach zdecydowałam się na lekko prześwitujące zasłony, do których dopasowałam proste panele, które są jednocześnie efektowne i bardzo praktyczne w użytkowaniu.  Jak dobrać odpowiednią ilość paneli do okna przeczytacie w odrębnym wpisie. Pamiętajcie, że pudrowy róż i jasne szarości tworzą zawsze spokojny i harmonijny duet. W połączeniu z bielą wnętrze stanie się jeszcze bardziej rozświetlone. W moim przypadku to właśnie meble są w bieli, ale u Was może to być biała toaletka w sypialni, białe łóżko, lustro z białą oprawą czy komoda w salonie.

różowe ściany-jakie wybrać firany i zasłony
różowe ściany-jakie wybrać firany i zasłony
różowe ściany-jakie wybrać firany i zasłony

Różowe ściany i złoto

Pudrowy róż i złoto to para na topie. Wspaniale się uzupełnia, wprowadzając do wnętrza odrobinę egzotyki i luksusu. Obydwa kolory lubią błyszczeć, dlatego należy stosować je z umiarem. Idealne do wnętrz w stylu glamour.

Najlepiej, aby złote elementy pojawiły się tylko nieznacznie na firankach czy zasłonach lub w postaci drobnych dodatków – poduszek czy ramki na zdjęcia.

Różowe ściany i zieleń

Zestawienie pudrowego różu i zieleni równie pięknie co w przyrodzie, wygląda we wnętrzach. Choć stanowią trochę nieoczywiste połączenie, to z pewnością bardzo udane. Niepospolity duet przypadnie do gustu zwłaszcza tym osobom, które czują znużenie na widok białych ścian i minimalistycznie urządzonych mieszkań. Do pokoju ze ścianami w pudrowym różu możesz wprowadzić kanapę w butelkowej zieleni, zasłony w botaniczne liście czy rolety rzymskie. Dopełnieniem będą żywe kaktusy, monstery oraz dekoracje ceramiczne w formie flamingów i palm. Znajdziesz je również w naszym sklepie online oraz salonie firmowym w Dobrodzieniu.

różowe ściany-jakie wybrać firany i zasłony
różowe ściany-jakie wybrać firany i zasłony
różowe ściany-jakie wybrać firany i zasłony

Różowe nie tylko ściany

Marzysz, aby w Twoim wnętrzu pojawił się akcent w różowym kolorze? Niekoniecznie musisz malować od razu ściany!

Firany w różu, zasłony w różu, panele czy rolety w różu możesz zawiesić praktycznie w każdym pomieszczeniu i w każdym stylu wnętrza. Zobacz nasze firany vki, jasnoróżowe zasłony czy lambrekin kuchenny z flamingiem . Na www.firany-adamski.com znajduje się aktualna oferta. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!