W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Skandynawskie Święta – czerwień i biel

Jak ubrać minimalistyczne wnętrze na Święta? Naturalne dekoracje, Mikołaje, bałwanki, reniferki i… czerwona czapka Mikołaja na białym śniegu. Aranżacje okienne w stylu scandi.

W przeciwieństwie do Świąt w stylu glamour oraz nowoczesnych eksperymentów z różem, jako Kolorem Bożego Narodzenia, Świętom w stylu skandynawskim bliżej do naturalnych dekoracji niczym w wiejskiej chacie. Jasne minimalistyczne wnętrza, które na co dzień charakteryzuje mieszkanka spokojnych barw, jak szarość, błękit, ecru i biel, zostają ożywione na czas Bożego Narodzenia. Głównym dodatkiem są czerwone dekoracje (niczym czapka Świętego Mikołaja) na białym tle (jak wiele kilometrów białego puchu, które znamy z skandynawskich widokówek).

Jakie dekoracje świąteczne spotkamy w skandynawskim domu?

– wiele naturalnych elementów, jak choiny, szyszki, gałązki,

– ręcznie robione, drewniane dekoracje – często przekazywane z pokolenia na pokolenie,

– dużo świec, światełek – stąd pochodzi właśnie „magia Świąt”,

– typowo norweskie motywy: płatki śniegu, reniferki, Mikołaje, bałwanki, pierniki,

– dekoracje w czerwieni, bieli i szarości.

Aranżacja okna w stylu scandi

Oczywiście w krajach skandynawskich nie spotkamy takich okien, jak w FIRANY ADAMSKI 😉 ale udało nam się typowo norweskie motywy Bożego Narodzenia zaadoptować do dekoracji okiennych. Co nam wyszło? Sami zobaczcie!

– podstawą są czerwone zasłony i wykończenia,

– motywy norweskie na materiałach,

– ażury – białe ażury stanowiące kontrast do soczystej czerwieni,

– Wasze ulubione modele firan w wersji czerwono-białej,

– propozycja do okien bez firan – tylko zasłony i dekoracje,

– minimalistyczne zazdrostki z drobnymi skandynawskimi motywami.

Świąteczne ażury

Tak, tak, tej zimy królują ażury! Świat oszalał! Są we wszystkich tegorocznych dekoracjach świątecznych: w odsłonie z różowymi zasłonami w plecionkę, w tradycyjnych dekoracjach czerwono-zielonych, i oczywiście w pompatycznym stylu glamour. A dlaczego są odpowiednie do firan w stylu skandynawskim? Ponieważ mogliśmy dla Was wylaserować wszystkie te skandynawskie motywy, jak płatki śniegu, renifery, pierniki, Mikołaje i bałwanki. Dodaliśmy do tego bombki, gwizdki i choinki. A moim ulubionym motywem jest obraz w domek i choinki, jak i nasze kultowe już bałwanki. Jakie motywy dodalibyście do tych ażurów? Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Nasz laser designer spełni każde Wasze życzenie 🙂