W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Śniadanie wielkanocne-jak udekorować stół ?

ŚNIADANIE WIELKANOCNE- JAK UDEKOROWAĆ STÓŁ ?

Organizujesz śniadanie wielkanocne  we własnych czterech kątach ? Spraw, aby Twoi goście poczuli radosny klimat Wielkiej Nocy  zasiadając wspólnie do pięknie nakrytego stołu. Smak tradycyjnego żurku, faszerowanych jajek czy kruchego mazurka  podkreśli oryginalna oprawa stołu. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak udekorować stół na Wielkanoc , zobacz nasze aranżacje stołu zgodne z panującymi trendami.

Obrus to podstawa

Stół okryty obrusem błyskawicznie podkreśli wyjątkowość każdej uroczystości.  Na sezon wiosenno-letni proponujemy obrus w jasnym kolorze łamanej bieli z delikatnie wytłaczanymi wzorami. Niezobowiązujący kolor oraz wzór stanowi świetną podstawę do dalszej aranżacji świątecznego stołu. Nie wiesz jak dobrać wymiar obrusu do stołu? Kliknij tutaj.

Jak nakryć wielkanocny stół ?

Aby dodać jeszcze większej elegancji, ułóż na środku blatu dekoracyjny bieżnik o wzorze nawiązującym do symboli Wielkiej Nocy.  Bieżnik powinien być w kontrastowym kolorze do obrusu. Naszą tegoroczną nowością jest bieżnik wycinany metodą laserową w motyw wesołych zajączków. Może być dla Was wykonany w dowolnym kolorze oraz wymiarze. Sprawdź ofertę bieżników tutaj.

Na tak przygotowanej bazie doskonale prezentować się będzie odświętna zastawa stołowa. Jeśli posiadacie ją w białym kolorze, warto położyć pod talerze dekoracyjne podkładki. Podkładki powinny kolorystycznie korespondować do bieżnika – w formie kontrastu lub w tym samym kolorze. Wybór należy do Was!

W dekoracji stołu nie zabrakło uwielbianych przez Was obręczy na serwetki. Pojawiły się jesienią  z motywem  listków, zimą z motywem choinek i gwiazdek, a teraz z motywem kwiatków i motylków. Obręcze w kształcie kwiatków są dodatkowo ozdobione kryształkami i perełkami. Tak naprawdę możecie je wykorzystać nie tylko na śniadanie wielkanocne.

Pamiętajcie , że wszystkie nasze bieżniki, podkładki, obręcze , zające na sztućce są wielokrotnego użytku. Możecie je spokojnie prać w pralce w temperaturze 30 stopni na delikatnym wirowaniu.

Bez świeżych kwiatów się nie obędzie !

Kropką nad „i” w dekoracji Twojego wielkanocnego stołu będzie kompozycja świeżych kwiatów połączona z kwitnącymi baziami, na które możesz dodatkowo zawiesić zawieszki w kształcie pisanek. Prócz tradycyjnych tulipanów i goździków,  wykorzystaj również krokusy, hiacynty, fiołki i szafirki. Zwróć uwagę, by kompozycje kwiatowe tworzone na Wielkanoc nie przysłaniały twarzy gości. Nie mogą być zbyt wysokie i zbyt obszerne.

Symbole Świąt Wielkiej Nocy

Wielkanocne dekoracje na stół to również żółte kurczaczki, urocze zajączki i baranek. Każde z nich posiada określoną symbolikę. Kurczak wiąże się z jajkiem i symbolizuje nowe życie. Z kolei zajączek przywodzi na myśl odradzają się na wiosnę przyrodę, a baranek z czerwoną chorągiewką to symbol Zmartwychwstałego Chrystusa.

Nasze aranżacje zostały stworzone z myślą o różnorodnych gustach dzięki czemu z łatwości odnajdziesz wśród nich takie, które podkreślą wyjątkowy styl Twojego wnętrza. Potrawy staną się jeszcze pyszniejsze, a goście będą oczarowani po wejściu do środka.

Każde święta to wyjątkowy rodzinny czas. Niezależnie od tego czy wokół stołu zgromadzi się cała rodzina czy też siądziecie do niego we dwójką, warto zadbać o estetyczną i elegancką oprawę stołu.