W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Sposoby na wiosenne porządki

Sposoby na wiosenne porządki

Oprócz przebiśniegów, tulipanów czy pachnących hiacyntów wiosna kojarzy nam się z pewnością z wiosennymi porządkami… Jak sprawnie i efektownie przygotować swoje cztery kąty na nadejście wiosny? Poznaj nasze sposoby na wiosenne porządki.

„Od razu”

Przede wszystkim odkładamy przedmioty na swoje miejsce OD RAZU. Nie można z tym czekać. To prostsze niż może się wydawać. Trwa to krócej niż sprzątanie wielu warstw odkładanych „na później”.

Oprócz tego OD RAZU pozbywamy się niepotrzebnych rzeczy. W czasie wielkich wiosennych porządków przemyśl dokładnie co jest warte uwagi w twoim domu a co jest niepotrzebnym rupieciem leżącym na półce od lat i czekającym na lepsze czasy. Bieżące pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów, które tylko zajmują przestrzeń pomaga zaoszczędzić czas i miejsce.

Oddaj/sprzedaj

Przeciętny mieszkaniec Europy posiada mnóstwo różnych przedmiotów, których wykorzystuje jedynie w niewielkiej części. Na pewno warto przejrzeć swoja szafę, strych czy skrytki w meblach i posegregować rzeczy na te często używane i takie, które przez ostatni rok nie znalazły swojego zastosowania. Używane, lecz w dobrym stanie przedmioty można oddać innym członkom rodziny lub przekazać na charytatywną zbiórkę.

Na stronach takich jak Vinted czy OLX można samemu wymienić te przedmioty na inne lub po prostu sprzedać. Do portfela wpadnie dodatkowy grosz. Poza tym, często na portalach sprzedażowych można znaleźć modne perełki w świetnej cenie!

Proekologiczna postawa godna naśladowania!

Wydziel miejsce

Zmorą osób pragnących porządku są rzeczy używane okazjonalnie np. dodatkowa pościel dla gości, walizki czy śpiwory. Mamy na to specjalną wskazówkę.  Często pod rozkładanymi sofami, łóżkiem znajduje się taki schowek. Wykorzystaj go na przedmioty rzadko używane! Na rynku jest gigantyczny wybór różnych skrzynek, pudeł czy organizerów, które mogą być pomocne w wykorzystaniu tej przestrzeni. Uporządkowanie i posegregowanie przedmiotów na strychu czy pawlaczu bywa również szalenie pomocne w utrzymaniu porządku.

 Podziel obowiązki

Kolejną istotną zasadą jest podział obowiązków wśród domowników. Gdy w domu mieszka cała rodzina nie możliwym jest, aby jeden jej członek utrzymywał porządek za wszystkich. Każdy powinien dbać o swoją przestrzeń, w której żyje. Dobrym rozwiązaniem jest sporządzenie harmonogramu i odkreślenie wykonanych czynności. Zaufajcie mi -lista czynności do wykonania zapisana na papierze ma dużo większą moc niż wolna myśl w głowie. Poza tym ustalenie planu porządków pomoże w organizacji czasu, a sprzątające osoby nie będą wchodziły sobie w drogę, gdy całość zostanie odpowiednio przemyślana.


Oprócz tego spróbuj wprowadzić kilka prostych nawyków do codziennych rytuałów:

– naczynia zmywaj na bieżąco,

– zmywarkę opróżniaj na bieżąco,

– pranie wyprasuj zaraz po zdjęciu z suszarki,

– po wzięciu prysznica umyj kabinę prysznicową.

Jakie są wasze sposoby na utrzymanie porządku? Z chęcią przeczytam je w komentarzach i osobiście wypróbuję.

Zdjęcia – źródło: https://pixabay.com/pl/photos/sypialnia-nieruchomo%c5%9bci-1940169/