W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Stoliczku nakryj się… na Święta

Przyjemną rolą każdej mamy lub babci jest ugoszczenie bliskich na Święta. Tradycyjnie, kiedy zaświeci pierwsza gwiazda, zasiadamy do wigilijnego stołu. A wstajemy od niego… z końcem karnawału! Okres świętowania i początku roku to czas odwiedzin tych z bliska i daleka. Wszystko po to, by dobrze sobie życzyć.

Klasyczna dekoracja stołu

Święta Bożego Narodzenia, długie weekendy, Dzień Babci i Dzień Dziadka – wiele okazji do zasiadania przy rodzinnym stole. My zaczynamy troszkę wcześniej – 6. grudnia przychodzi do nas św. Mikołaj, a 14. grudnia Karolek miał swoje drugie urodziny. Aby nie było nudno, zdarza nam się zmieniać dekorację stołu.

Zawsze najlepsza jest klasyka – biały obrus. Możemy go uzupełniać o różne dodatki, w zależności od okazji. Wystarczy położyć na nim bieżnik wzdłuż całego stołu lub dwa prostopadle do długości. Poustawiać świąteczne figurki: ceramiczne renifery, anioły, bałwany, gwiazdy czy choinki. Luźno poukładać bombki o różnej wielkości. Należy tylko pamiętać o spójnej kolorystyce – nie więcej niż 3 kolory, w tym jeden przewodni. Niezwykle dostojnie prezentuje się kombinacja bieli i złota. Jako słodką niespodziankę dla każdego gościa można dodać słodycze zawinięte w złocistym papierze, jak np. Ferrero Rocher.

Bez obrusu

Można też zmienić proporcje – wzorzysty obrus, a na nim proste, jednokolorowe dodatki. Modom dekoracji stołu nie ma końca. Jedną z nich jest zastąpienie obrusu bieżnikami i podkładkami. Tkanina jest wtedy tylko uzupełnieniem twardego materiału mebla – najczęściej drewna, szkła lub płyty. Mamy tutaj jednak więcej możliwości, bo materiały mogą się różnić kolorystycznie.

Jaka zastawa?

Należy pamiętać, że zastawa również jest dekoracją i nasze dodatki nie mogą zbytnio odbiegać od niej stylem i kolorem. Właśnie z tego powodu biała porcelana cieszy się od kilku lat taką popularnością. Jeśli ktoś nie przepada za nowoczesnymi, geometrycznymi kształtami, można zakupić tradycyjną zastawę w stylu retro. Do niej będzie pasowała każda świąteczna ceramika. W tym roku stworzyłyśmy oryginalne choinki wycinane laserem, w które można wpleść sztućce. Idealnie podkreślają wystrój stołu.

Jak nakrył się Twój stoliczek? Podziel się swoją aranżacją w komentarzu.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!