W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Świąteczna kuchnia w stylu glamour

Połysk, błyskotki, srebro i złoto – styl glamour jest dla kobiet glamour. Nie tylko w modzie, ale także w dekoracji wnętrz. Tym razem prezentuję garść inspiracji do okna kuchennego.

Czy wiecie, że wpis zatytułowany Luksusowe wnętrza, czyli STYL GLAMOUR jest do dzisiaj najczęściej odwiedzanym na naszym blogu? Z tej okazji powstała kolekcja prostych v-ek, jako sposób na wnętrze w tym stylu. A dziś dorzucamy Święta w stylu glamour 🙂 Mamy już wnętrze w zieleni malachitu oraz wykusz w jasnym różu. Czas na kolejne Kolory Bożego Narodzenia – srebro i złoto.

O firanach i dekoracjach świątecznych w tych kolorach pisałyśmy w poprzednich latach. Nic się nie zmieniło – obok klasycznej czerwieni i zieleni, złote i srebrne błyskotki są najmocniej kojarzone z Bożym Narodzeniem. Dotychczas zarezerwowane były głównie do salonu i jadalni. Tym razem bierzemy się za kuchnię.

Kuchnia też może być glamour

Jest to miejsce, w którym spędzamy całe dnie, wieczory, a nawet noce, aby przygotować świąteczne specjały. Jest to miejsce spotkań kilku pokoleń, wymiany przepisów, doświadczeń i życiowej mądrości. Nawet, jeśli część gastronomii kupujemy gotową, to odgrzanie, podanie oraz posprzątanie po posiłku zajmuje nam trochę czasu. Ile razy to spoglądamy w okno, aby zobaczyć czy ktoś nie przyjechał lub aby po prostu pozbierać myśli? Okno kuchenne nadaje tonu całemu pomieszczeniu, jak i… naszym nastrojom 🙂 A gdyby tak zarzucić podczas przerwy na kawę elegancki obrus i kilka świecidełek? Mówisz i masz! Oto świąteczna dekoracja do kuchni, która zapiera dech w piersiach.

Jak wygląda kuchnia w stylu glamour? To w większości fronty lakierowane na wysoki połysk, dekoracyjne uchwyty z stali nierdzewnej lub fronty frezowane. Całość dodatkowo podświetlona zimnym lub ciepłym światłem LED. Blat kuchenny najczęściej jest połyskujący, w kontrastowych kolorach, najlepiej kamienny. Minimalistyczna aranżacja jest tłem dla pokaźnych dekoracji: lampy, karniszy z kryształkami i ozdobnymi tkaninami. Dzięki tym zabiegom możemy kuchnię „przebierać” w zależności od sezonu i nigdy nam się ona nie nudzi.

W co ubrać kuchnię w te Święta?

Poniżej przedstawiamy konkretne aranżacje w stylu glamour. Zaczynamy od przytulnej tkaniny w kratę w odcieniach szarości z połyskująca nitką. Szyjemy pod wymiar z tej tkaniny: zasłonki, obrus, bieżniki i poduszki. Z tą tkaniną w roli głównej przygotowałyśmy kilka zestawów:

  • Zasłony w kratę + połyskujące panele z wymiennymi ażurami,
  • Zasłony w kratę + lambrekin Puchacz + ażurowe zazdrostki,
  • Lambrekin + zazdrostki z ażurami.

Podczas tegorocznego kiermaszu ogłosiłyśmy ażurowe szaleństwo – można znaleźć je na firanach, v-kach, zasłonach, obrusach, a w kuchni na klasycznym komplecie lambrekin + zazdrostka. Wersja świąteczna glamour wykonana jest z złotego lub srebrnego materiału oraz z ażurowych wykończeń. Jedne zestawy są typowo świąteczne, a inne mogą być dowolnie kompletowane: wystarczy odczepić ażurowe wykończenie z rzepu lub zdjąć zazdrostki, a dekoracja może wisieć także podczas innych sezonów.

Nowość do kuchni – lambrekin puchacz

Do naszych eleganckich zasłon Puchacz dołączył teraz lambrekin Puchacz – modele idealnie pasujące do stylu glamour. W nowoczesnych kuchniach okno często umiejscowione jest między szafkami mebli. Do takiego okna nie pasują zasłony, za to idealne lambrekin Puchacz – połyskujący tak samo, jak fronty mebli. Jeśli chcemy rozjaśnić okno w kuchni, lepiej będzie pasował ten lambrekin w wersji beżowej z złotym połyskiem.

Co zamiast lambrekinów i zazdrostek?

Jeśli ktoś nie przepada za typowo kuchennymi aranżacjami okna, czyli kompletem lambrekin + zazdrostki, najlepiej użyć firan… z salonu 🙂 Szczególnie, jeśli mamy kuchnię otwartą na salon. W kuchni glamour idealnie będą prezentowały się niefałdowane v-ki lub panele. Tkaniny z połyskiem dodadzą kuchni elegancji i świątecznego klimatu.