W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Ulubione świąteczne filmy załogi Firany Adamski

Sezon przedświąteczny to bardzo intensywny czas dla naszej całej załogi…Uff…ale powoli już możemy trochę odetchnąć. Wkrótce zamykamy salon i zaczynamy przygotowania do świętowania! Migoczące lamki , dekoracje, zapach ciasta z cynamonem… Cudownie. Co pozwala nam jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt? Świąteczne filmy! Wspólnie z naszą załogą stworzyliśmy repertuar filmów, które musisz zobaczyć.

Zaparz kubek dobrej herbaty z goździkami, usiądź wygodnie na kanapie i pozwól, aby świąteczna atmosfera zagościła w Twoim domu.

Świąteczny film Moniki- „W krzywym zwierciadle- Witaj Święty Mikołaju!”

Clark Griswold postanawia zorganizować piękne święta całej rodzinie. Przyłączają się do nich jego rodzice i teściowie. Wydawałoby się, że te święta będą szczególne. I były. Ale z powodu licznych wpadek. Pięknie przyozdobiony dom nie chciał się świecić, pojawił się brat Clarka, choinka była za duża, zabrakło premii z zakładu pracy. To tylko część katastrof, jakie nawiedziły dom bohatera. A to dopiero początek kłopotów…

Film z 1989 roku- kultowa komedia, która co roku rozbawia mnie do łez! Pamiętacie scenę jak Clark Griswold pije świąteczny poncz ze swoim bratem z filiżanek z uszami na kształt rogów renifera? Takie właśnie filiżanki są moim marzeniem od wielu lat. Niestety do tej pory nie spotkałam ich w żadnym sklepie. Polecam film na rodzinny wieczór kinowy w domowym zaciszu.

Świąteczny film Iwony – „Listy do M.”

Pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość! W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec.

Polska kultowa już komedia doczekała się trzech części które serdecznie polecamy. W tym roku miała ukazać się już czwarta część niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że premiera prawdopodobnie zostanie przeniesiona. My na pewno będziemy czekać z niecierpliwością na kontynuację losów naszej ulubionej pary Kariny i Szczepana Lisieckich.

Świąteczny film Urszuli i Eweliny  – „Holiday”

Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Wkrótce po przybyciu na miejsce przeznaczenia, obie kobiety odnajdują to, czego najmniej się spodziewały: romans.

Świąteczna komedia z największymi gwiazdami Hollywood warta zobaczenia.

Świąteczny film Karoliny  i Mirandy – „Randki od święta”

Sloane i Jackson nienawidzą świąt. Są singlami i zawsze kończą przy stole dla dzieci albo z żenującą osobą towarzyszącą na karku. Zrządzeniem losu tych dwoje nieznajomych poznaje się w wyjątkowo nieudane Święta Bożego Narodzenia. Wówczas postanawiają oni, że będą swoimi partnerami od święta przez następny rok. Wspólna niechęć do świąt i deklarowany brak zainteresowania sobą nawzajem sprawiają, że są dla siebie idealnymi osobami towarzyszącymi. Prowadzi to do przezabawnych i prowokatorskich wygłupów. Gdy jednak rok pełen absurdalnych obchodów świąt dobiega końca, Sloane i Jackson odkrywają, że podoba im się wspólne robienie znienawidzonych rzeczy.

Ten lekki i zabawny film znajdziecie na platformie Netflix.

Świąteczny film Kornelii  – ” Prezenty z nieba”

Podczas prac służących zamknięciu tropikalnej bazy lotniczej i zakończeniu świątecznej tradycji pryncypialna asystentka kongresmenki zakochuje się w dowódcy jednostki.

Bardzo pozytywny, przyjemny pełen empatii film.

Świąteczny film Sary – „Christmas Wonderland”

Kuratorka galerii ponownie odkrywa swoją pasję do sztuki (i nie tylko), gdy przyjeżdża do rodzinnego miasta na święta i spotyka dawną miłość z liceum.

Przyjemny, lekki film również znajdziecie na platformie Netflix.

Świąteczny film Joanny –  „Planeta Singli 2”

Związek Ani i Tomka przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

Planeta Singli ma trzy części jednak tylko w drugiej możemy poczuć świąteczną atmosferę w tle. Polecamy zobaczyć wszystkie trzy części! Gwarantujemy dużą dawkę śmiechu.

Świąteczny film Oli – „Świąteczny spadek”

By odziedziczyć spadek i przejąć rodzinną firmę Ellen musi osobiście dostarczyć przesyłkę do swojego rodzinnego miasta.

Lekka świąteczna komedia idealna na wolny wolny wieczór.

Świąteczny film Natalii – „Trzy dni świąt”

Cztery siostry zmagają się z dramatami i sekretami rodzinnymi w trzech różnych okresach, ale zawsze w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Ten hiszpański 3-odcinkowy miniserial to bardzo wciągająca, wielowątkowa, życiowa opowieść.

Świąteczny film Andrzeja-  „Kevin sam w domu”

Rodzina McCallisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. W dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku małego zamieszania zapominają ze sobą zabrać Kevina. Ośmioletni chłopiec zostaje sam w domu, od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice… łącznie z dwoma złodziejami którzy tylko czyhają, by okraść dom McCallisterów.

Święta bez Kevina to nie święta! W naszym rankingu nie mogło zabraknąć świątecznego klasyka. Chociaż od premiery minęło już 30 lat, film ten budzi zawsze pozytywne emocje.  W tym roku ze względu na panującą pandemię Kevin pierwszy raz NIE będzie sam w domu 🙂

Na tym kończymy ranking najlepszych świątecznych filmów załogi Firany Adamski. Mamy nadzieję że również i  Wam przypadną do gustu.

Zdjęcia i opisy /źródło – https://www.filmweb.pl/