W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Świąteczny pokój przedszkolaka – METAMORFOZA

Nasz najmłodszy pomocnik ma 4 lata i uwielbia spędzać czas w warsztacie! Drugim jego ulubionym miejscem jest jego pokój. Jak urządziłam pokoik swojego przedszkolaka na Święta?

Okres adwentu i Bożego Narodzenia to mój ulubiony czas… (ok, no oprócz wakacyjnego pluskania się w basenie). Tak się pięknie złożyło, że nasz syn Karolek urodził się przed Świętami, a na Boże Narodzenie już byliśmy w domu z naszym dzieciątkiem 🙂 Teraz Karol ma 4 lata i jest takim „świątecznym dzieckiem” na całego! Chce, aby mu śpiewać kolędy i to PRZEZ CAŁY ROK. Podczas mszy św. z okazji pierwszych urodzin ksiądz przypomniał nam, że imię Karol znaczy po angielsku KOLĘDA (ang. carol). Więc, jak mogłam nie zrobić Karolkowi przed urodzinowego prezentu??? OTO ŚWIĄTECZNY POKÓJ!

Dotychczasowy kolor przewodni w pokoju Karola był turkusowy. Zainspirowałam się wpisem o skandynawskich Świętach w czerwieni i bieli, więc w tym kierunku urządziłam świąteczną odsłonę pokoju synka.

1 W oknie pojawiły się nowe firany i zasłony. Proste zasłony w krwistej czerwieni pięknie odbijają się od białych paneli z ażurem. Jaki ażur? Oczywiście białe bombki i płatki śniegu.

2 Punktem centralnym jest bujak – przeniesiony z tarasu na okres zimowy do domu. Na nim możemy się wspólnie kołysać, przykryci kocem w stylu skandynawskim. Bujanie i czytanie książek to przyjemny czas na wspólne wyciszenie – to wieczorne zadanie taty Tomka 😉

3 Skoro adwent i roraty, to nie mogło zabraknąć kalendarza adwentowego! Uszyła go Oma Usia w zeszłym roku. Co będzie w środku? Drobne upominki, trochę słodkości i zadania do wykonania.

4 Resztę dekoracji będziemy wykonywać razem podczas adwentu i sukcesywnie dekorować pokój, jak i malutką choinkę.

5 Karol jest fanem wszystkich pojazdów, więc nie mogło zabraknąć czerwonego samochodu z choinką! Jak z amerykańskiej reklamy, prawda? 🙂

6 Znakiem czasu jest skarpeta świętego Mikołaja, która pamięta też czasy mojego dzieciństwa 🙂 Oczywiście czeka na wypełnienie słodyczami i drobnymi prezencikami.

7 Coś czuję nosem, że św. Mikołaj przyniesie odtwarzacz, abyśmy mogli razem słuchać i śpiewać kolędy! 🙂