W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

Tradycyjne Boże Narodzenie – powrót do klasyki

Święta w czerwieni, złocie i zieleni? Z motywami kratki oraz gwizdy betlejemskiej? To wspomnienie lat 90-tych i… najnowszy trend!

Pamiętacie jak dwie dekady temu nie było innych ozdób świątecznych niż czerwone gwiazdy betlejemskie, jabłka na choinkę i obrusy świąteczne? Wraz z namalowanymi Mikołajkami, pierniczkami i reniferkami tworzyły one bożonarodzeniową aurę! Im bardziej czerwono-zielono, tym bliżej świąt. Kto miał rodzinę w Niemczech, przywoził stamtąd dekoracje, bo były takie „inne”. I w końcu nadszedł czas, kiedy powracamy do tych klasycznych ozdób.

Harrods – najsłynniejszy brytyjski dom towarowy – okrzyknął hitem tegoroczny powrót do klasyki w wystroju bożonarodzeniowych wnętrz. Ponieważ nasze klientki uwielbiają tradycyjnie stylizowane pomieszczenia, śpieszymy z gotowymi aranżacjami!

Czym się charakteryzuje ów powrót do klasyki?

  • Dominują kolory: czerwony, złoty i zielony. Mogą one wystąpić razem lub też osobno. W cyklu wpisów Kolory Bożego Narodzenia pokazałyśmy, jak można wykorzystać każdy kolor samodzielnie w dekoracji świątecznej. Dziś będzie o kompozycji tychże kolorów.
  • Dodatkiem są naturalne dekoracje, typu gałązki choiny, drewno (więcej naturalnych aranżacji znajdziesz w wpisach o wiejskiej chacie).
  • Króluje przede wszystkim kratka – w każdej wielkości.
  • Nie może zabraknąć kwiatu, który tylko raz do roku stawiamy w oknie… gwiazdy betlejemskiej!
  • Choinka – spotykamy ją wszędzie: w odcieniu zieleni, na żywych gałązkach i… na naszej nowej firanie Choinka.

Przytulny salon

Wyraziste zasłony w czerwieni, z dodatkiem ciemnej zieleni i intensywnego motywu to nasza propozycja na tegoroczne Święta. Ożywia pomieszczenie, wprowadza świąteczny nastrój i tworzy przytulny klimat.

Białe panele firanowe dają nam gwarancję idealnie ułożonej firany, a ozdobne wykończenia świątecznym motywem podkreślą wyjątkowość nadchodzącego czasu. Gwiazda betlejemska świetnie się prezentuje na lambrekinach, zasłonach i wszelkich wykończeniach. Na stole dominuje natomiast jako główny motyw obrusów i bieżników. Jeśli na to położymy żywe gałązki choiny, szyszki i laski cynamonu, poczujemy także zapach Świąt.

Świąteczna kuchnia

Krata w roli główniej idealnie pasuje do kuchni. Jeśli mamy salon otwarty na kuchnię, to i taka stylizacja będzie pasująca. W ten deseń stworzyłyśmy każdy element dekoracji: zasłony, lambrekin, koszyk na chleb, poduszki i… pokrowce na krzesła! Mogą być one uniwersalne lub też personalizowane. Możemy wyhaftować na nich dowolne imię lub napis. Przykłady?

  • Członek rodziny: mama, tata, babcia, dziadek, oma, opa;
  • Imię: Monika, Tomek, Karol, Usia, Norbert;
  • Hasła świąteczne: „Wesołych Świąt”, „Święta 2018”, „Wigilia w domu”, „Merry Christmas”;
  • Śmieszne hasła: „Kierownik zamieszania”, „Czekoladożerca”, „Kucharka”, „Pakowacz”.

Ponieważ wszystkie hafty wykonujemy w naszym salonie, o czym pisaliśmy w ostatnim wpisie, możemy wykonać każde napis i motyw. Jak zamówić taką dekorację? Wystarczy złożyć zamówienie w naszym sklepie internetowym, a następnie napisać maila z informacją o hafcie.