W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

JAK URZĄDZIĆ POKÓJ NASTOLATKI ? ARANŻACJE OKIENNE DO POKOJU MŁODZIEŻOWEGO

Dorastanie to jeden z etapów w życiu każdego człowieka. To właśnie wtedy kształtuje się własny styl oraz rodzi się pragnienie zmian, również w wystroju pokoju. Pokój nastolatki to przestrzeń , która wyraża osobowość młodej dziewczyny oraz jej zainteresowania i fascynacje. Jak urządzić pokój nastolatki ? Jak udekorować okna aby było funkcjonalnie i oryginalnie? Zachęcam do przeczytania artykułu.

Krok po kroku

Dziewczęce pokoje młodzieżowe wymagają bez wątpienia odpowiedniej aranżacji, która przypadnie do gustu właścicielce pomieszczenia i zapewni wygodne miejsce do odpoczynku oraz nauki. Zatem w pokoju nastolatki nie może zabraknąć :

– pojemnej szafy na ubrania,

– łóżka z odpowiednio dobranym materacem,

–  biurka z wygodnym krzesłem,

– regału na książki.

Kluczowe jest tutaj prawidłowego rozmieszczenie mebli w przestrzeni pokoju. Jeśli się już z tym uporamy to zostanie nam dobrania odpowiedniego oświetlania. Warto zadbać o lampę , która rozświetli cały pokój oraz o dodatkowe oświetlenie przy łóżku i przy biurko.

Na sam koniec zostawiamy sobie same przyjemności…czyli rozłożenie miękkiego dywanu, przywieszenie ramek ze zdjęciami i zawieszenie firan !

Kolor i styl

Pokoje nastolatek mają w sobie elementy z pokoju dziecka – czasem są to różowe dodatki, dziecięce maskotki, z którymi nastolatce wciąż ciężko się rozstać i elementy jak z kobiecego buduaru – toaletka z lustrem czy fotel z małym stolikiem kawowym. Nastolatka ponad funkcjonalność zazwyczaj przedkłada ładny wygląd pokoju i to żeby był oryginalny- inny niż mają koleżanki…

Dekoracja okna w pokoju nastolatki

Często pytaliście nas jak udekorować okna w pokoju nastolatek, aby nie wydawały się „zbyt dziecinne” .

Odpowiadając na Wasze potrzeby, postanowiłyśmy stworzyć kolekcję firan i zasłon w pastelowych kolorach. Firany i zasłony w odcieniach różu, mięty, szarości i bieli zdecydowanie ocieplą wnętrze i nadadzą przytulności.  Zastosowanie takiej kolorystyki w pokoju nastolatki wpłynie jednocześnie na spokojny sen i pełne skupienie podczas odrabiania prac domowych . Spokojne pastelowe kolory z pewnością wpłyną na kreatywność młodej kobiety ! Która z nas nie pisała pamiętnika, słów do piosenek czy nawet wierszy ?

Każda z aranżacji okiennych składa się z firan lub paneli oraz zasłon.

Dzięki zasłonom każda dziewczyna może regulować ilość wpadanych promieni słonecznych do pokoju. Ponadto zasłony tworzą swego rodzaju „ramę okna”. Dają wrażenie , że cała aranżacja jest pełna i spójna.

Do pokoi młodych „fashionistek” polecamy oryginalne firany w kształcie litery „v”. Te można zawiesić w oknach balkonowych oraz tych standardowych.  Więcej  na temat firan „vek” przeczytacie w odrębnym wpisie.

Dziewczyny, które cenią sobie prostotę i minimalizm znaleźć mogą w naszej ofercie proste -schludne panele z krawatami.

Nastolatki z duszą romantyczek i marzycielek mogą w swoich oknach zawiesić zestawy  składające się z marszczonej firany łapanej do boków, pastelowych zasłonek oraz lambrekinu z falbankami  i kokardą . Czyż ta dekoracja nie prezentuje się słodko ?

Ponadto flamingi i liście monstera odnajdą się znakomicie w pokoju każdej dziewczyny podążającej za najnowszymi trendami. Dekoracja nieco w  żywszych kolorach będzie się ładnie prezentować na tle jasnych ścian oraz jednokolorowych mebli.

Urządzanie pokoju nastolatka to nie lada wyzwanie. Powinniśmy zadbać o to, by wystrój był niebanalny, a charakter pokoju był funkcjonalny oraz ciepły.

Masz w domu  małego bobasa ?

Zapoznaj się z naszą kolekcją firan Adamski for Kids !