W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

W blasku świec…

Świece na wieńcu adwentowym już zgasły, choinka powoli się zasusza, a zimowe wieczory nadal są długie i ciemne. Czas ogrzać się w blasku świec.

Domowe ciepło

 „Cisza jest święta. Zbliża ludzi, gdyż tylko ci, którzy się dobrze ze sobą czują, mogą siedzieć w milczeniu”, pisał Nicholas Sparks w „Pamiętniku”. Uwielbiam jego lekturę, szczególnie kiedy za oknem mróz, Karol już w łóżku, a ja mam chwilę dla siebie. Świece towarzyszą mi w domu wszędzie. W łazience podczas długiej, relaksującej kąpieli w wannie, w jadalni podczas rodzinnych posiłków, w salonie podczas odwiedzin gości lub wieczorów we dwoje. Wraz z dobrze dobranymi tkaninami, pachnącymi posiłkami i smakowitymi trunkami, wypełniają domowe ciepło.

Szkło, ceramika i srebrny połysk

 Elegancko prezentują się szklane świeczniki, które w wersji nowoczesnej pojawiają się w towarzystwie białej ceramiki lub srebrnych, błyszczących elementów. Do niektórych z nich można dobrać inne dekoracje, jak wazony czy figurki – razem stanowią komplet. Jeszcze tylko żywe kwiaty i dekoracja gotowa.

Tea lights?

Klasyczne świece wyglądają stylowo, długo się palą i starczają na lata. Jest jednak wielu fanów wkładów zwanych tea lights. Nazwa wzięła się z.. podgrzewacza na herbatę, do którego były one pierwotnie przeznaczone. Dziś stosujemy je głównie w świecznikach. Jest to niewielka ilość wosku umieszczona w metalowym pojemniczku. Kiedy wosk się skończy, świeca gaśnie. Nie kapie, nie dymi i jest o wiele bezpieczniejsza niż tradycyjne świeca. Uwaga! Nigdy nie zasypiamy przy płonącej świeczce, nawet jeśli jest to tea light.

A może LED?

Jeśli chcemy, aby świeca była duża, woskowa i bezpiecznie paliła się przez określony czas, mamy inteligentną alternatywę – świece LED. Jest ich dużo na rynku, ale nam udało się zdobyć takie, które wykonane są z prawdziwego wosku a światło migocze tak naturalnie, jakby palił się płomień prawdziwej świecy. W ten sposób z odległości nikt nie pozna, że to sztuczna świeca. Najczęściej stosujemy je w naszych gustownych, długich, szklanych świecznikach. Wyglądają szykownie i nie musimy się martwić, że zabrudzą osłonę. Świeca LED to również idealne rozwiązanie do latarni, którą postawimy przy drzwiach wejściowych – nie musimy pamiętać, aby ją zgasić, ponieważ ma wbudowany timer.


Też uwielbiasz świece? Podziel się swoją wieczorną aranżacją w komentarzu.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim na Facebooku!