Powrót do natury, ciepłe kolory i koronki to typowe elementy dekoracji wiejskiej kuchni. Meble w stylu rustykalnym czy prowansalskim uzupełnione o babcine wzory i kolory, przeniosą nas na malowniczą wieś. Będzie miło i przytulnie. Nic, tylko gotować!
„Wiejska chata” to kolekcja inna niż nasze dotychczasowe aranżacje. To zwrot w stronę tradycyjnych wnętrz, z niewielkimi oknami, dużą ilością drewna i naturalnymi tkaninami. Jak tę przytulną atmosferę wprowadzić do kuchni, gdzie cała rodzina spędza dużą ilość czasu? Wszystko zależy od tkanin i dodatków.
ZESTW OKNO PROWANSJI
Bawełniane tkaniny imitujące len przeniosą nas na francuską wieś, gdzie z okna widać lawendowe pola Prowansji. Do białych rustykalnych mebli, z dużą ilością drewna, odpowiednie będą tkaniny w odcieniach ziemi. Najlepszy efekt robią tutaj dodatki: liściaste ornamenty na delikatnej przezroczystej tkaninie, perfekcyjnie wykonane kokardki i pasująca dekoracja stołu. Opcję zasłon z zazdrostką można uzupełnić o pofałdowany lambrekin.
ZESTAW WIEJSKA KUCHNIA
Czerwień i kwieciste wzoru często goszczą w babcinych kuchniach. Ta sama tkanina wykorzystana na zasłonach i poduszkach w salonie, została tutaj wykorzystana na kilku płaszczyznach: zasłony, lambrekin, bieżnik, podkładki, obrus, a nawet koszyczek i pieczywo i pokrowce na krzesła. Jeśli chcemy jeszcze bardziej osłonić okno, wystarczy dodać tradycyjną firanę i spiąć ją razem z zasłonami. Będzie przytulnie i elegancko.
ZESTAW BRUDNY RÓŻ
Przytłumiony odcień różu, nazywany brudnym, stosowany jest najczęściej w sypialniach lub łazienkach. Wszędzie tam, gdzie ma być intymnie i gdzie chcemy wypocząć. Lubimy też pozbierać myśli i relaksować się w kuchni – przy porannej kawie lub piekąc ulubioną babkę. Gruby materiał zasłon i lambrekinu, przerywany drobnym koronkowym pasem i zazdrostką, pomogą nam wyciszyć emocje i miło spędzić czas. Parę przyprószony róż i biel kontynuujemy w stole – na obrusach, bieżnikach i serwetkach. Zestaw będzie pasował zarówno do białej, prowansalskiej kuchni, jak i ciężkich ciemnobrązowych mebli.
FIRANY TRADYCYJNE
Tam, gdzie kuchnie są otwarte na salon lub po prostu chcemy zastosować te podobne dekoracje okienne w obu pomieszczeniach, warto powiesić tradycyjne firany w towarzystwie zasłon lub/i zazdrostek. Pofałdowana firana może swobodnie wisieć lub zostać upięta – do środka lub na boki. Upięta na boki może pełnić funkcję zasłon. Dobór dekoracji, zależy od tego, jaką powierzchnię okna chcemy zostawić odsłoniętą.
LAMBREKIN + ZAZDROSTKA – zestaw doskonały
Waszym ulubionym zestawem do kuchni jest niewątpliwie lambrekin w towarzystwie zazdrostki. Gruba, zasłonowa tkanina wisi zamiast z boku, to nad oknem. A delikatna zazdrostka jest ozdobą, nad którą możemy podziwiać widoki za oknem. Zawsze można zaszaleć z wzorem lub kolorem takiej dekoracji okiennej.
ZASŁONY + PANELE – nie tylko w nowoczesnej kuchni
Podobnie jak w salonie, wybieramy panele wykonane z bardziej tradycyjnych tkanin: białego, pofałdowanego woalu lub zakończonych kwiecistym wzorem. W towarzystwie odpowiednich zasłon lub firany tradycyjnej, nadają odpowiedniego klimatu naszej wiejskiej kuchni. Praktyczny panel firanowy sprawdzi się zatem także w wiejskiej chacie.