W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Wiejska chata – SALON

Mieszkasz w wielopokoleniowym domu? A może wybudowaliście drewniany dom lub z bali? Marzenie, aby przez cały rok mieszkać niczym w górskiej chatce zrealizujesz dzięki odpowiedniej dekoracji. Przedstawiamy projekt à la wiejska chata.

Zasłony to podstawa

W niewielkich górskich okienkach nie chcemy zasłaniać widoków, zatem często wystarczają tylko zasłony. Najwięcej uroku pomieszczeniu dodadzą te w kwieciste, babcine wzory. Mogą być w folklorystycznych odcieniach czerwieni lub w jasnych brązach, pasujących do naturalnych drewnianych mebli oraz dodatków.

Optyczne powiększenie

Dwa niewielkie okna na jednej ścianie to nierzadko wyzwanie. Często pytacie nas, czy zawiesić jeden karnisz na całej długości, czy dwa osobne. Jak dobrać firany i zasłony do takich okien? Proponuję wersję z dwoma karniszami – jeden nad każde okno. Jeden wspólny może przytłoczyć wnętrze oraz uniemożliwia nam należyte wykorzystanie przestrzeni pomiędzy oknami. Zestaw optycznie powiększający pomieszczenia, a tym samym też okna to:

– dwa osobne karnisze,

– zasłony zawieszone tylko po zewnętrznych stronach aranżacji,

– przestrzeń między oknami wykorzystana na dekoracje: obraz, kominek lub gniotki, np. z pracowni 7DEKOracji.

Firany tradycyjne

Kto czule wspomina tradycyjne babcine firany w liściaste ornamenty? Równo zwisające fałdy lub elegancko upięte na jeden bok? Jeśli wybierzemy jeden z poniższych rodzajów upięć, stworzymy klimat jak z wiejskiej chatki, jednocześnie nie zasłaniając całego widoku za oknem. Całego uroku tradycyjnym firanom dodają doszyte przez nas koronki. Do wyboru mamy wiele różnych motywów, o różnych wysokościach – można je wszyć jako wykończenie u dołu lub na boku firany. Do całej dekoracji dodać można poduszki w kwieciste wzory, uzupełnione o folkowy haft. Idealnie, jeśli ma się dostęp do stylizowanej porcelany – efekt murowany.

Panele firanowe

Firany pozornie zarezerwowane do wnętrz nowoczesnych, czyli panele, doskonale nadadzą się do niewielkich okien wiejskiej chatki. Wystarczy dobrać odpowiednie tkaniny i zestawić je z pasującymi do wnętrza zasłonami czy innymi dekoracjami. Mogą to być tradycyjnie pofałdowane tkaniny na panelu, podwiązane kokardkami rolety lub też odpowiednio wykończone gładkie panele. Słodkie kokardki i serduszka nadadzą dekoracji folklorystycznego zabarwienia.

Koronkowe v-ki

Nasze v-ki w nowej odsłonie cieszą się niezwykłą popularnością. Tym razem zostały wykonane z zdobnej koronki i gładkiej markizety, a wykończone pasującym ażurem. Zamiast efektu glamour, mamy tym razem dekorację à la wiejska chata – folklorystycznie, lecz elegancko.

Niniejszy wpis został przygotowany we współpracy z Adamem Lewandowskim – wielbicielem pracy w drewnie ? Adam potrafi zrobić z drewna wszystko, ale przygotowuje głównie dekoracje. Te małe, ale też te duże. Znajdziecie u niego ozdoby, ramy lustra i… cudowne atrapy kominków z drewna. Więcej o Adamie zobaczycie na jego profilu 7DEKOracji na Facebooku oraz Instagramie.