Zamówienia złożone do dnia 15.09  premiowane są podkładką jesienną  GRATIS. Minimalna wartość zamówienia 99zł

Wieniec adwentowy – zrób to sama!

Już w najbliższą niedzielę zapalimy pierwszą świecę na wieńcu adwentowym. W zimowe wieczory będziemy mogli się ogrzać przy jej blasku. A za cztery świeczki już będą Święta! Jak zrobić w kilka minut prosty wieniec adwentowy, który pomoże nam odliczanie do upragnionej Wigilii? Adwentowy klimat gwarantowany!

W tegorocznych dekoracjach świątecznych widać duży trend powrotu do natury. Choina, szyszki, suszone plastry cytryny, cynamon i goździki… Zapachniało Świętami, prawda? 🙂 Już w okresie adwentu możemy poczuć ten przytulny klimat.

Natura to nic innego jak prawdziwe drzewo! Do stworzenia wieńca adwentowego chcemy wykorzystać zatem tak modne plastry drewna. Można wykorzystać je na różne sposoby: wykroić otwory w cienkiej brzozie, tak aby powstały świeczniki na lampki typu tea lihgt lub użyć gnotka jako podstawa pod świeczki. My wraz z naszym kolegą Adamem Lewandowskim zdecydowaliśmy się na drugi wariant. Kilka minut i wieniec adwentowy gotowy!

Co będzie potrzebne do wykonania wieńca adwentowego?

– 4 gwoździe,

– 4 świece,

– młotek, obcęgi i sznurek jutowy,

– choina i dekoracje,

– plaster drewna – grubszy jest z jesionu, a ten cieńszy z lipy.

Wyselekcjonowane i obrobione plastry możesz zamówić bezpośrednio u Adama. A w niewielkie dekoracje zaopatrzysz się u nas.

Jak wykonać wieniec adwentowy na plastrach drewna?

Jeśli masz już obrobione plastry drewna, możesz od razu przejść do działania:

Krok 1. Wbij gwoździe w równej odległości od siebie.

Krok 2. Za pomocą obcęgów pozbądź się główek.

Krok 3. Nabij świeczki na gwoździe.

Krok 4. Teraz możesz przyozdobić wieniec według uznania. Dekorację możesz położyć luźno na plastrze lub przykleić klejem na gorąco.

Oto wieniec w wersji piętrowej, do którego użyto dwa krążki, sznur jutowy oraz malutkie plasterki z numeracją świeczek. Możecie łatwo zauważyć, że wieńce stworzone z produktów naturalnych, można zrobić w skromniejszej wersji, jak i na bogato. Czyż ten wieniec nie wygląda odświętnie?

Jak można wykorzystać plaster drewna?

Z obrobionym krążkiem można zrobić różne cuda. Można z nich wykonać podobne wieńce, wykorzystać je jako podstawka pod kubek, użyć jako niewielkiego tabletu lub po prostu jako element dekoracji. Przedstawiamy pięknie obrobiony plaster drewna w świątecznej aranżacji. Jednak możesz go wykorzystać przez cały rok! Czyż nie prezentuje się elegancko?

Niniejszy wpis został przygotowany we współpracy z Adamem Lewandowskim – wielbicielem pracy w drewnie 🙂 Adam potrafi zrobić z drewna wszystko, ale przygotowuje głównie dekoracje. Te małe, ale też te duże. Znajdziecie u niego ozdoby, ramy lustra i… cudowne atrapy kominków z drewna. Więcej o Adamie zobaczycie na jego profilu 7DEKOracji na Facebooku oraz Instagramie.