W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Wiosenna KUCHNIA!

Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Chętnie zatem zmieniamy w niej dekoracje, pasujące do danego sezonu lub Świąt. Dzisiaj propozycja na wiosnę i lato 2019.

Wspólne gotowanie, jedzenie, biesiadowanie czy po prostu dobra kawa – najpopularniejszym pomieszczeniem w każdym domu jest kuchnia 🙂 Tutaj też najchętniej zmieniamy dekoracje, chcąc poczuć klimat nadchodzącej pory roku, Święta lub odświeżyć wnętrze. Jak to zrobić najskuteczniej? Wystarczy zmienić firany, dodać pasujące obrusy, bieżniki i poduszki – gotowe! 🙂 Zatem zimowe dekoracje, typu malachit, brąz i grafit chowamy do szafy i nastrajamy się na barwy. Wiosna 2019 jest pełna kolorów.  Nie tylko stonowanych pasteli, czy barw natury, ale także energetycznych odcieni.

Wiosenne zasłony w różnych zestawach

Tym razem wzięłyśmy na warsztat tkaninę w barwne pasy: różowe, żółte i zielone. Nastraja nas tak pozytywnie, że na jej widok uśmiech sam się maluje na twarzy 🙂 Przygotowałyśmy kilka zestawów do okna kuchennego. Pierwszy to panele z wymiennymi ażurami, czyli ZESTAW 4 PORY ROKU. Świetna opcja na okres wielkanocny, gdzie po Świętach wypinamy zajączkowy motyw i wpinamy wersję całoroczną lub na wiosnę/lato. Jeśli mamy za oknem piękne widoczki to idealny będzie zastaw lambrekin + zazdrostki. Już jesienią światowe trendy ogłosiły wielki powrót zazdrostki w nowoczesnej odsłonie. My robimy ażurowe zazdrostki z motywami sezonowymi, jak i całorocznymi. Można je wymieniać dokładnie tak samo, jak wykończenia paneli firanowych. Ba! Nawet mamy lambrekiny z wymiennymi ażurami – to bardzo praktyczne i lubiane przez Was rozwiązanie.

Nowość – AŻURY NAROŻNE

Jak zapewne wiecie, wszystkie ażury wycinamy laserowo w naszym salonie – tutaj możecie zobaczyć, jak to się odbywa. To daje nam duże pole do popisu: zazdrostki, wykończenia v-ek, paneli firanowych, a nawet lambrekinów! Tegoroczna nowość to tzw. ażury narożne. Charakteryzuje ich kąt prosty, które tworzą z karniszem. Na ten moment proponujemy dwie kompozycje do kuchni:

– jeśli okno jest zabudowane meblami to dajemy firanę marszczoną pośrodku, a jako boki – ażury narożne właśnie,

– jeśli meble nie ograniczają okna to z jeden strony można umieścić jedną długą firanę do samej ziemi, która spełni funkcję ozdobnej zasłonki.

Oczywiście do kompletu można znaleźć poduszki, bieżniki i obrusy. Jeśli wybierzemy opcję z białą firaną marszczoną i ażurami narożnymi w kolorze, to na stole powinien się pojawić nasz klasyk: biały obrus, a na nim położony ażurowy bieżnik w ten sam deseń, co boki dekoracji okiennej.

Panele firanowe jako boki

Obok lambrekinu, bardzo lubianą firaną jest marszczona, lecz załapana z dwóch stron u góry – taki marszczony lambrekin z tkaniny firanowej, a nie zasłonowej. W tym roku mamy nową odsłonę tego zestawu, gdzie po bokach są panele firanowe. Mogą być klasyczne, jak również z wymiennymi ażurami. Na koniec proponujemy klasyczne zestawy do okna kuchennego w naszej nowej kolekcji tkanin. Cały wpis o trendach na sezon wiosna/lato 2019 możecie przeczytać w naszym ostatnim wpisie.