W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

JAK ZAARANŻOWAĆ OKNO BALKONOWE NA WIOSNĘ ?

Jak zaaranżować okno balkonowe aż do podłogi, a obok typowe okno? Jakie mamy możliwe rozwiązania, aby można było swobodnie wyjść na balkon, bezpiecznie odsunąć firanę, a do tego dekoracja cieszyła oko domowników i przechodniów w nadchodzącym sezonie? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, przeczytaj koniecznie ten artykuł.

Karnisz na okno balkonowe

Naszą przygodę z aranżacją balkonowego okna należy rozpocząć od doboru odpowiedniego karnisza.

Karnisz może być montowany do sufitu lub do ściany. Projektanci zalecają raczej montaż karnisza do sufitu. Tym zabiegiem wnętrze nabiera lepszych proporcji i bardziej eleganckiego charakteru.  Najlepiej zdecydować się na szyny/karnisze typu apartamentowego. Wtedy żadne mocowanie karnisza nie będzie blokować firanki podczas jej zsuwania/przesuwania. Koniecznie, aby szyny były podwójne, a nawet potrójne (2- 3 torowe).

Karnisz powinien być zamontowany na całą szerokość ściany, gdzie znajduje się okno balkonowe.

Jak zmierzyć okno balkonowe?

Drugi krok to dokonanie odpowiedniego pomiaru. Jeśli chcecie uzyskać taki efekt dekoracji jak na naszych zdjęciach nie wystarczy podanie jedynie szerokości karnisza. Mam nadzieję, że pomocniczy rysunek pomoże Wam w dokonaniu pomiaru okna.

Poszczególne numery na rysunku oznaczają:

1-Szerokość całego karnisza

2-Szerokość od ściany do okna

3- Szerokość okna krótkiego (można zmierzyć szerokość parapetu)

4- Szerokość drzwi balkonowych

5- Szerokość od drzwi do ściany

6- Wysokość od karnisza do parapetu

7- Wysokość od karnisza do podłogi.

Tylko w przypadku podania wszystkich wymiarów jesteśmy w stanie dostosować odpowiednio komplet firan, aby uzyskać zadawalający efekt.

Pamiętajcie, że firanki czy panele mogą sięgać do parapetu lub kończyć się ok. 20 cm nad parapetem. Możecie też zawiesić firanki na całej długości karnisza w wersji długiej. Wtedy niepotrzebny jest wymiar 6 (wysokość od karnisza do parapetu).

Jak dobrać panele do okna balkonowego?

Mamy tutaj dużą dowolność. W oknie typowym wieszamy wtedy dowolną ilość paneli. Zależnie od szerokości okna i samych paneli, dobieramy taką ilość, aby starczyło na całe okno.

Przykład:

Jeśli szerokość parapetu wynosi 180 cm, możesz zawiesić trzy panele 60 cm szerokości każdy lub dwa panele po 90 cm szerokości każdy.

W drzwiach balkonowych najlepsze będą dwa węższe panele niż jeden szeroki. Mając dwa węższe można zawsze jeden panel zasunąć za drugi i swobodnie otworzyć drzwi balkonowe. Jeśli nie korzystasz zbyt często z drzwi balkonowych możesz oczywiście zdecydować się na jeden szerszy panel.

Spójrz na nasze nowe panele Prato. Te lepiej się prezentują, jeśli są zawieszone z odstępami (5- 15 cm) z tego względu, aby laserowo wycinane motywy botaniczne nie nakładały się na siebie i nie tworzyły tym samym chaosu.

Klasyka w nowoczesnej formie

Klasyczne firany to odpowiedź dla Pań preferujących tradycyjne dekoracje okienne. Najlepiej sprawdza się firanka marszczona na taśmie lub fałdowana ręcznie przez nasze krawcowe. W obu przypadkach wystarczy lekko zasunąć firankę w bok i przejść przez drzwi. Firana w oknie typowym może być dowolnego fasonu, należy jednak zwrócić uwagę, aby tkanina nawiązywała do tej balkonowej.

Nasza najnowsza propozycja klasycznej firanki marszczonej została urozmaicona od góry wyjątkowo kunsztowną ozdobą składającą się z szarej tkaniny w modne przecierki i eleganckich kuleczek. Zdecydowanie firanki marszczone prezentują się wytwornie w towarzystwie zasłon, które nawiązują stylem i kolorem do ozdoby firan.

Firany v-ki w oknie balkonowym

Firana typu „V” jest jedną z Waszych ulubionych. Nie trzeba z niej rezygnować przy oknie balkonowym, wręcz przeciwnie! W oknie typowym wieszamy jedna lub kilka „v-ek”, w zależności od szerokości okna.

Przykład:

Szerokość parapetu od 100- 150 cm – wybierz jedną firankę vkę

Szerokość parapetu 155- 200 cm – wybierz dwie firany vki po 100 cm szerokości, aby lekko nachodziły na siebie.

Do drzwi balkonowych dobierz długą firanę typu „v”. Co z wyjściem na balkon?  Firana vka zbiega się „do środka”, zatem mamy swobodny dostęp do klamki drzwi. Vkę balkonową możesz też delikatnie zsunąć na ścianę.

w dniach 05.03-14.03 trwa wiosenny kiermasz na www.firany-adamski.com . Przedstawione we wpisie aranżacje możesz nabyć z tym terminie z RABATEM oraz gwarancją dostawy „do świąt Wielkanocnych”.