W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Zainspiruj się stylem Urszuli

„Mniej znaczy więcej”. To motto mojej mamy Urszuli, którym kieruje się podczas dekoracji swojego domu. Chcesz zobaczyć, jak mieszka? Przeczytaj poniższy wpis. Z pewnością zorientujesz się, że mamy podobny styl …

Kuchnia/jadalnia

W kuchni mojej mamy także dominują białe lakierowane meble zabudowane na tle jasnoszarych ścian. Są idealną bazą do firan i zasłon zawieszanych w oknie w tzw. wykuszu, które Usia zmienia w zależności od pory roku. W okresie wiosenno-letnim mama zdecydowała się na miętowo-turkusową kolorystykę na zasłonach i innych dodatkach w postaci filiżanek, kubków i wazonów. Zasłonom towarzyszą jednokolorowe rolety rzymskie z możliwością wypinania ażurów. Teraz królują kwiatki i motylki, a jesienią dynie i listki.  Uwierzcie, że naprawdę klimatycznie zasiada się przy stole w towarzystwie sezonowo dobranych aranżacji.

Jeśli także posiadasz okno w wykuszu i nie wiesz, jak dobrać karnisz czy firany, sprawdź nasz odrębny wpis na blogu, w którym dokładnie tłumaczymy wszystkie te aspekty.

Salon w domu Urszuli

Salon zajmuje około 50 metrów kwadratowych i jest mocno nasłoneczniony. Tutaj wypoczynek, meble, stół i krzesła są w odcieniach szarości. W oknach podobnie jak u mnie w salonie, goszczą panele z kolekcji modern+.  Panele z tej kolekcji wykonane są ze specjalnych tkanin, nie pochłaniają kurzu i są idealnym rozwiązaniem dla każdej zapracowanej Pani Domu: ). Śmietankowe panele Santiago zawieszone są z lekkimi odstępami. Można je swobodnie przesuwać nawet w oknie balkonowym/tarasowym. Zdaniem mojej mamy salon powinien być w stonowanych kolorach, dlatego też zasłony w pasy są także w odcieniach szarości.

Łazienka

Wystrój łazienki mama także zmienia w zależności od pory roku. Wiosną dominują zielone dodatki i ręczniki, a latem łazienka jest zaaranżowana w nadmorskim stylu z granatowym dywanikiem w roli głównej, kotwicą na parapecie i innymi morskimi dekoracjami. 

Sypialnia

W sypialni natomiast dominuje kolorystyka beżowo-jasnobrązowa z tapicerowanym łóżkiem w centralnym miejscu. W sypialni znajduje się także okno z drzwiami balkonowymi. Mama jest wielką zwolenniczką paneli z kolekcji modern+ i tutaj także ma zawieszone nowoczesne proste panele oczywiście w towarzystwie dekoracyjnych zasłon. Podobnie jak u mnie, pościel na łóżku musi być dopasowana kolorystycznie do dekoracji okiennej oraz do tapety na ścianie. 😊

Klatka schodowa i korytarz

Mama Urszula jest osobą, która nie preferuje wielu zdobień. Dlatego też w oknach na klatce schodowej oraz w korytarzu znajdują się proste panele i roletki, które można w każdej chwili szybko wrzucić do pralki i uprać.

Jestem niesamowicie ciekawa, jaki styl urządzania domu/mieszkania preferujecie Wy- czytelnicy bloga? Napiszcie w komentarzu lub w wiadomości e-mailowej na info@firany-adamski.com. Możecie dołączyć zdjęcia 🙂

Potrzebujecie porady, jak zaaranżować Wasze okna? Napiszcie do nas także na info@firany-adamski